Vonia – malonumui ir sveikatai

Vonia įvairiems nežymiems sveikatos sutrikimams ar skausmams malšinti naudojama jau labai seniai. Šiandien vonios raminamosios ir gydomosios savybės dar labiau atsiskleidžia – internete, knygose yra daug informacijos apie papildomas priemones voniai, nulemiančias dar geresnį gydomąjį efektą.

Pavyzdžiui, vienas geriausių būdų sustiprinti gydomąjį vonios poveikį, yra įpilti eterinių aliejų, kurių galima nusipirkti vaistinėse ar parduotuvėse. Kiekvienas jų pasižymi savitomis ypatingomis gydomosiomis savybėmis. Po ilgos sunkios dienos puikiai padeda vonia su keletu lašų pušų aliejaus. Eukaliptų aliejus pagyviną ir mažina nosies užgulimą. Snapučių aliejus skirtas mažinti nerimą. Levandos padeda įveikti depresiją. Rozmarinai, sakoma, gerina atmintį. Taip pat naudingi įvairūs eterinių aliejų mišiniai, lašinami į vonią.

Artritui gydyti išmėginti šį derinį – keturi lašai kadagių aliejaus ir po du lašus levandų, kiparisų bei rozmarinų aliejų, taip pat galima įberti pusę puodelio karčiosios druskos. Kiek paprastesnė, tačiau vis tiek ypatinga vonia – įlašinus po tris lašus levandų ir kiparisų aliejų.

Raminamajai migdomajai voniai prireiks 2-4 valgomųjų šaukštų jūros druskos, keturių lašų levandų aliejaus, trijų lašų mairūnų aliejaus ir trijų lašų citrinų aliejaus. Užmigti taip pat padeda liepžiedžių, ramunėlių žiedų, karčiavaisių citrinmedžių ir rožių žiedų ekstraktai.

Mažinanti įtampą vonia ruošiama taip: įlašinami trys lašai kanangų aliejaus, penki lašai levandų aliejaus, du lašai bergamočių aliejaus ir įpilama pusė stiklinės karčiosios druskos.

Vietoje šių aliejų galima naudoti ir džiovintas žoleles. Nusiraminti padeda vonia su ramunėlėmis – kaip ir su kitais raminamaisiais augalais, tokiais kaip levandos, valerijonai. Kad būtų didžiausia nauda, jas reikėtų įrišti į gabaliuką muslino ar medžiagos, pavyzdžiui, kokia naudojama sūriui spausti, ir pakišti po tekančiu vandeniu pildant vonią.

Natrio hidrokarbonatas į vonią pilamas esant niežuliui. Jeigu vaikas serga vėjaraupiais, galima įberti pusę stiklinės hidrokarbonato į plokščią vonią ar vieną pilną puodelį į gilią vonią.

Jei oda išberta ar yra niežtinčių saulės nudegimų, į drungną vonią galima įberti keletą valgomųjų šaukštų netirpstančių vandenyje avižų kruopų. Nuo dribsnių vonia tampa slidi, tad reikėtų būti atsargiems.

Niežulį malšina ir actas. Jis rūgština odą. Niežulį dėl saulės nudegimo ar psoriazės galima malšinti šaltoje vonioje, prieš tai įpylus du puodelius acto.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *