Turistinių namelių ir priekabų nuoma

Lietuvoje sunkiai suprantama nuomos paslauga. Nuo seniausių laikų žinome, kad nuosavas turistinio namelio nuomadaiktas yra nuosavas. Todėl norite turėti savo būstą, savo automobilį, savo įrankius ir t.t. Bet ar visada paskaičiuojame kiek tai tikslinga. Nekilnojamojo turto nuoma dažniausiai neatsiperka ilgu periodu. Nors, yra įvairių variantų. Visų pirma, perkant nuosavą būstą reikia apgalvoti kiek ilgai jame žadate gyventi. Kadangi daiktas brangus, reikia atsižvelgti ir į tolimesnes tendencijas – ar šis būstas vėliau pigs ar kaip tik brangs. Patalpas verslui dažniausiai tikslinga nuomotis. Nes situacija versle yra labai greit besikeičianti ir prisirišimas prie nekilnojamojo turto ar jam paimtos paskolos gali kliudyti daryti dinamiškus sprendimus šiuolaikiniame verslo pasaulyje.

Automobilių nuoma atsiperka irgi tik išimtiniais atvejais – kai tai reikalinga trumpam (pavyzdžiui parskridus iš užsienio kelioms dienoms lėktuvu). Tačiau turistinių namelių ir priekabų nuoma vertos didesnių apgalvojimų. Tai pakankamai brangios prekės. Jei priekaba kainuoja kelis tūkstančius, tai turistinis prikabinamas namelis gali kainuoti ir kelias dešimtis tūkstančių litų. Viskas priklauso nuo naudojimo intensyvumo. Jei nuolat keliausite po užsienį tada gal ir verta pirkti savo namelį. Bet jei išsiruošite į vieną ar dvi keliones per metus – tada namelio pirkimas neatsipirks. Ne tik, kad neatsipirks paties namelio pirkimo išlaidos. Bet neatsipirks ir jo eksploatacija – draudimas, tepalų keitimas. Jei namelį nupirksite ir jis daugiau stovės nei važiuos, tada atsiras problemų su stabdžių sistema. Variklio alyvą bent kartą per metus reikia pakeisti ir neeksploatuojamam automobiliui. Tad tai vėl sudarys papildomas išlaidas. Reikia atsižvelgti ir į tai, kad namelis kasmet pigs ir jo likutinė vertė nuolat mažės. Tai taip pat reikia apskaičiuoti.

Labai panaši situacija ir su priekabų nuoma. Jei ją naudosite nuolat – verta pirkti. Bet jei ji naudojama tik retkarčiais, tada neatsipirks. Priekabai nereikia keisti alyvos, tačiau ją reikia apdrausti privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, jai reikia praeiti ir technines apžiūras. Mažai naudojamai priekabai užsistovėjus ji gali prasčiau važiuoti. Tai ypač nesveika ratų guoliams. Kitas nuomos privalumas – galite kaskart išsinuomoti kitokią priekabą reikalingesnę tuo metu (aukštesnę, ilgesnę, su tentu ir t.t.).

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *