Trumpiniai būna labai įvairūs

something_somewhere_went_terribly_wrong-263298Trumpinių šių dienų pasaulyje nemažai. Trumpinama daug kas ir tam tikrai netrūksta priežasčių. Vienur tausojama vieta, kitur laikas ar dar kas…

Kai kurie trumpiniai jau mums labai įprasti, pavyzdžiui, t. t. – taip toliau, pan. – panašiai, kt. – kita, kai kurie trumpiniai yra oficialūs, pavyzdžiui, m – metrai, km – kilometrai, Lt – buvo litai, eur – eurai. Tačiau yra trumpinių, kurių be konteksto ar neturėdami tam tikrų žinių nesuprastume. Pavyzdžiui, ne kiekvienas gali iššifruoti BVKKMN, nors dažniausiai ir nuspėja, kad tai susiję su paskolomis. Šios 6 raidės reiškia bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą, kuri būna išreiškiama procentais. Taip pat ir su įmonių trumpiniais, kurių būna labai įvairių (ypač interneto adresuose): PCW, IDW, FPN ir kt.

Gausus trumpinimas yra šių dienų realijos ir norite to ar nenorite – priprasti Jums teks. Daugumos trumpinių gal net negirdėsite, kitų neįsiminsite, o kai kurie Jums taps labai įprasti, o gal net jau ir tapo senokai. Nevertėtų dėl to sukti galvos, mat reikiami trumpiniai lengvai įsimena, išlieka atmintyje jų reikšmė, tuo tarpu menkos vertės, retai naudojami ar tik kartą matyti trumpiniai įsimena labai retai.

Žvalgydamiesi įvairių įdomesnių trumpinių galite nustebti, kad iš jų net įmonių pavadinimai sudaromi. Pavyzdžiui, paėmus dvi pirmas žodžių raides gaunasi skambus žodis, o ne tik raidžių kratinys. Patogu, naudinga, gudru.

Trumpinius naudoja ir valstybinės institucijos, įstaigos. Daugumą jų gana greitai ir puikiai įsimename – VMI, ŽŪM, FinMin, SoDra… Pastarieji du yra puikus pavyzdys, kad nebūtinai tik pirmosios žodžių raidės gali būti naudojamos trumpinant. Įdomus reiškinys – iš trumpinių sukurta vokiška grupės Fanta4 (Die Fantastischen Vier) daina, kurią siūlome Jums ir paklausyti:

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *