Tinkamiausio svetainės baldų išdėstymo patarimai – 2 dalis

Svetaines baldai

Praėjusiame straipsnyje kalbėjome apie tai, kaip reikėtų tinkamai išdėstyti svetainei skirtus baldus. Šiame straipsnyje toliau rutuliosime tą pačią temą, tačiau į svetainės baldų išdėstymą pasistengsime pažvelgti iš visiškai kito kampo.

Pradėkite nuo pagrindinių dalykų

Didžioji dalis svetainių yra apstatytos standartiniais baldų komplektais. Šie komplektai susideda iš sofos, fotelio, sieninio ar kavos staliuko. Ieškokite šių pagrindinių elementų prieš pradėdami pirkti papildomus baldus tokius kaip kušetės, suoliukai kojoms, toršerai ir t.t. Šie svetaines baldai nėra esminiai ir juos galite įsigyti jau turėdami pagrindinius baldus ir matydami kaip su jais atrodo jūsų svetainė.

Pirkite tik kokybiškus baldus

Ieškokite baldų, kurie būtų pagaminti iš kokybiškų medžiagų. Sofos su solidžiais mediniais rėmais ir plieninėmis spyruoklėmis yra būtent tai, ko turėtumėte ieškoti. Aukštos kokybės baldai gali kainuoti šiek tiek brangiau, tačiau jie bus ilgaamžiai ir jūs jais naudositės kur kas ilgiau. Todėl pirkdami kokybiškus baldus sutaupysite, nors pirkimo metu ir reikės investuoti šiek tiek daugiau pinigų.

Atsparumas dėmėms

Taip pat svetainės baldai turi būti tokie, kurie būtų atsparūs dėmėms. Todėl patartina pirkti tokius baldus, kurie būtų pagaminti iš lengvai išsivalančių ar sunkiai besitepančių medžiagų. Tai yra ypač naudinga, jei jūs turite mažų vaikų ar dažnai organizuojate vakarėlius. Taipogi dėmėms atsparios medžiagos dažniausiai būna labai geros kokybės, todėl baldai pagaminti iš tokių medžiagų jums leis pajusti prabangą ir komfortą.

Interjeras

Kiekvienas baldas jūsų svetainėje turėtų harmoningai derėti su kitais baldais. Kitu atveju jūsų svetainė atrodys chaotiškai ir joje nebus jauku. Jei išsirinkote interjero dizaino temą (nesvarbu ar modernią, ar klasikinę), tuomet rinkitės tokius baldus, kurie tiktų prie pačios temos. Netgi sekcijos turi derėti su likusiais kambario baldais.

Sekcijos

Yra daug būdų, kaip išsirinkti norimą temą svetainės dizainui, tačiau yra kelios pagrindinės temos, kurios dominuoja daugelyje svetainių: moderni svetainė, rytietiška svetainė, tradicinė svetainė, kasdieniška svetainė ir senojo pasaulio svetainė.

Tradiciniai svetainės baldai yra elegantiški. Jų išvaizda yra šiek tiek formalesnė, o spalvų paletė varijuoja nuo dramblio kaulo iki sodrios raudonos.

Kasdienio stiliaus svetainės akcentas visuomet būna patogi sofa. O aplink ją yra sukuriama jauki erdvė, kuri užpildoma tokiais baldais kaip fotelis ir kavos staliukas.

Senojo pasaulio svetainė visuomet bus apstatyta antikvariniais baldais. O patys baldai bus prancūziško, ispaniško ar itališko stiliaus. Baldų paieška tokiai svetainei niekados nesibaigia, nes surasti tinkamų antikvarinių baldų nėra lengva. Tam reikia nuolat lankyti antikvariatus ir sendaikčių turgus, kuriuose galite atrasti jums tinkantį baldą. Tokiai svetainei labiausiai tinka žemiškų spalvų paletė.

Taip pat, jei jūsų svetainė nėra didelė, tuomet galite atsisakyti sofos, kuri yra daugiausiai vietos užimantis baldas (na žinoma, sekcijos taip pat yra labai daug vietos užimantis svetainės baldas). Sofą galima pakeisti trimis, keturiais ar net penkiais sėdmaišiais. Vizualiai jie užims mažiau vietos, o žmonių galės atsisėsti tiek pat, kiek ir ant sofos. Taip pat jie yra puikūs tuo, kad prireikus juos lengva pernešti į kitą vietą ir taip atlaisvinti erdvę svetainėje.

Užpildykite svetainę papildomomis detalėmis

Kėdės, kušetės, toršerai, papildomas stalas, sėdmaišiai. Visa tai yra svetainės baldai, kurie gali papildyti jūsų svetainę, jei turite tam vietos. Svarbiausia apstatant savo svetainę išlaikyti balansą – erdvė neturi būti nei per tuščia, nei per daug užpildyta.

Vieningos nuomonės, kaip baldai turi būti išdėstomi svetainėje, nėra. Tačiau svetainė visuomet turi atitikti jūsų poreikius, joje turi būti patogu leisti laiką, o svarbiausia – svetainė turi būti jauki, tuomet ji taps jūsų namų traukos centru.

Pirmąją straipsnio dalį skaitykite spustelėję šią nuorodą.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *