Teritorijų priežiūrai turi būti skiriamas ypatingas dėmesys

Prižiūrėti teritoriją, tiek individualų sklypą, tiek ir viešąsias teritorijas yra labai svarbu ir gali būti naudinga netgi finansiškai. Ką jau kalbėti apie moralinį džiaugsmą ir naudą Jums bei Jūsų organizmui.

Siekiantys finansinės naudos turėtų žinoti, kad tvarkinga aplinka gali nemenkai kilstelėti žemės sklypo, namo ar net buto kainą. Viskas, ko reikia – tinkama teritorijos priežiūra: reguliarus žolės pjovimas, takelių valymas, sniego kasimas, želdinių tvarkymas ir kitos smulkmenos, kurioms bene visuomet nelieka laiko. O juk tai ne tik kruopštus darbas, bet ir visai įdomus užsiėmimas. Žinoma, jei neturite laiko ir galimybių, patogiau ir netgi pigiau gali būti palikti šį darbą profesionalams. Tvarkingai prižiūrimoje teritorijai geriau auga ir dekoratyviniai augalai, ir vaismedžiai, vaiskrūmiai. Taigi, dar daugiau naudos!

Kruopščiai prižiūrėti viešąsias erdves taip pat naudinga. Ypatinga švara pasižymi Žeimenos upė Aukštaitijoje. Nepaisant labai didelio plaukiančių baidarėmis srauto, joje tyvuliuoja vienas švariausių vandenų visoje šalyje, o pakrantės daug kur prižiūrimos. Viešų teritorijų priežiūra prie upių naudinga šalia įsikūrusiems verslininkams, visam regionui – švarią aplinką mėgsta turistai, kurie plūsta į tokias vietas, tad prižiūrint aplinka geriau vystosi baidarių nuoma Žeimena, daugiau lankytojų aplanko šalia esančias kaimo turizmo sodybas, o tai reiškia ir daugiau pinigų iš mokesčių, kurių nemaža dalis lieka tame regione – visapusė nauda!

Moralinė nauda gyvenant švarioje aplinkoje – kiekvieno žmogaus individualus poreikis, todėl verta tai įvertinti Jums patiems. Jei Jums svarbu, kad aplink būtų idealiai švaru ir gražu – samdykite profesionalus, jei užtenka to, ką galite patys – puiku – griebkitės tvarko savo kieme, o jei tvarka Jums visai nesvarbu – labai gaila, reikėtų gerai įvertinti savo būklę, galbūt Jus slegia depresija, o ją taip pat gali sukelti ne kas kitas kaip betvarkė ir chaosas teritorijoje.

Kaip matote, teritorijų priežiūra yra labai svarbi, būtina tinkamai pasirūpinti ja ir mėgautis gyvenimu. Mes už švarią aplinką tiek savame kieme, tiek viešose vietose: parkuose, pakrantėse, miškuose ir net laukuose! Juk taip gyventi daug smagiau, tiesa?

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *