Tatuiruočių įrangos tipai

Tatuiravimas yra tūkstančius metų gyvuojanti meno forma. Tai būdas žmonėms išreikšti save nuolatiniais ženklais ant odos. Tatuiruotei sukurti reikia įvairių įrankių, įskaitant adatas, mašinėles, maitinimo šaltinius ir dažus. Šiame straipsnyje panagrinėsime įvairias tatuiruočių darymui naudojamas įrangos rūšis.

Adatos

Adata yra svarbiausia tatuiravimo proceso priemonė. Ji naudojama odai pradurti ir į dermos sluoksnį įterpti rašalą. Tatuiravimui naudojamos įvairių tipų adatos, kurių kiekviena turi tam tikrą paskirtį.

Apvalios linijinės adatos – šiomis adatomis kuriamos smulkios linijos ir detalės. Jos paprastai išdėstytos apskritimu ir idealiai tinka tatuiruočių kontūrams nubrėžti.

Plokščios šešėliavimo adatos – šiomis adatomis užpildomi dideli spalvoti plotai. Jos išdėstytos plokščia forma ir geriausiai tinka tatuiruotėms šešėliuoti ir spalvinti.

Magnum adatos – šios adatos naudojamos tatuiruotėms šešėliuoti ir spalvinti, tačiau jomis taip pat galima kurti smulkias linijas. Jos išdėstytos apvalia formacija, tačiau jų skersmuo didesnis nei apvalių linijinių adatų.

Mašinos

Tatuiruočių aparatai – tai prietaisai, kuriais adatos įsmeigiamos į odą. Jų būna įvairių stilių ir dizaino, tačiau visi jie tarnauja tam pačiam tikslui. Yra du pagrindiniai tatuiruočių aparatų tipai: rotaciniai ir ritininiai.

Rotaciniai aparatai – šie aparatai yra varomi varikliu, kuris suka adatos strypą, todėl dailininkas gali kontroliuoti adatos greitį ir spaudimą. Jos yra lengvos ir lengvai naudojamos, todėl yra populiarus tatuiruočių meistrų pasirinkimas.

Mašinėlės su ritėmis – šiose mašinėlėse adatai į odą įvesti naudojamos elektromagnetinės ritės. Jos sunkesnės už rotacines mašinėles ir yra mėgstamos tradicinių tatuiruočių meistrų.

Maitinimo šaltiniai

Tatuiruočių maitinimo šaltiniai naudojami tatuiruočių aparatui maitinti. Jų būna įvairių stilių, bet visi jie naudojami tam pačiam tikslui. Dažniausiai pasitaikantys maitinimo šaltinių tipai yra su kabliuku ir maitinami baterijomis.

Šie maitinimo šaltiniai prie tatuiruočių aparato jungiami laidu ir įjungiami į sieninį elektros lizdą. Jie užtikrina pastovų maitinimo srautą į aparatą, todėl tatuiruočių meistrai gali juos patikimai naudoti.

Akumuliatoriniai maitinimo šaltiniai – šie maitinimo šaltiniai yra nešiojami ir gali būti naudojami bet kur, nes jiems nereikia sieninio lizdo. Jie idealiai tinka keliaujantiems tatuiruočių meistrams arba naudoti vietose, kur nėra elektros šaltinio.

Rašalas

Tatuiruočių rašalas – tai pigmentas, naudojamas piešiniui ant odos sukurti. Jis yra įvairių spalvų ir gali būti maišomas, kad būtų sukurti individualūs atspalviai. Yra du pagrindiniai tatuiruočių rašalo tipai: pigmentas ir dažai.

Pigmentiniai rašalai – šie rašalai gaminami iš pigmento dalelių suspensijos nešančiajame tirpale. Jie laikomi aukščiausios kokybės rašalais ir yra mėgstami profesionalių tatuiruočių meistrų.

Šie dažai gaminami iš sintetinių dažiklių ir nėra tokie pigmentiniai kaip pigmentiniai. Jie dažnai naudojami laikinoms tatuiruotėms ir nerekomenduojami ilgalaikėms tatuiruotėms.

Apibendrinant galima teigti, kad tatuiruočių darymui naudojama tattoo įranga yra labai svarbus šio proceso aspektas. Adatos, mašinėlės, maitinimo šaltiniai ir rašalas – visa tai atlieka svarbų vaidmenį kuriant aukštos kokybės tatuiruotę. Renkantis tatuiruočių įrangą, svarbu atsižvelgti į tai, kokio tipo darbą atliksite, taip pat į savo asmeninius pageidavimus ir biudžetą.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *