Sveikas maistas nebūtinai brangus ar neskanus

Daugelis puikiai žino, kad sveikas maistas yra labai svarbus mūsų organizmui ir norint gyventi sveikai būtina ir valgyti atitinkamai. Tai padeda išvengti ligų, stiprina imuninę sistemą, leidžia mėgautis norimu svoriu, padeda jaustis gerai, energingai. Privalumų – nors vežimu vežk, tik dažnai apie tai negalvojama, nes manoma, jog sveikas maistas yra brangus arba neskanus.

Vienas iš sveiko maisto pavyzdžių – natūralūs produktai, tokie kaip daržovės, pieno produktai. Pavyzdžiui kiaušiniai turi labai daug teigiamų savybių, todėl jie turėtų būti Jūsų maisto racione, tačiau dėl cholesterolio reikėtų kiaušinių valgymą riboti, atsižvelgiant į Jūsų poreikius ir sveikatos būklę. Pora ar trejetas kiaušinių pusryčiams tikrai nėra labai brangu, o sugalvojus įdomų garnyrą gali būti ir labai skanu.

Daržovės – kitas sveiko maisto pavyzdys. Tai nėra labai brangūs maisto produktai, nors pastaraisiais metais jų kainos auga geriau nei pačios daržovės. Šimteriopai geriau jei galite daržovių užsiauginti patys. Sakysite, tai neįmanoma gyvenant mieste? Arba Jūs tingite, arba neturite žinių – ant palangės ar balkone galima užsiauginti tiek daržovių ir prieskonių, kad pavyksta patenkinti nedidelės šeimos poreikius. Ant palangių puikiai auga nedideli pomidoriukai, paprikos, prieskoninės žolelės, netgi salotos ar Pekino kopūstas. Panaršykite skelbimus ar paklausinėkite pažįstamų ir nesunkiai rasite kaimiškų daržovių už geresnę kainą nei prekybos centre ar turguje, galbūt net galėsite patys jas nusiskinti nuvažiavę į ūkį. Be viso to, pagalvokite ir apie savo sodo įsigijimą netoli gyvenamosios vietos. Nebūtinas prabangus namas jame, užteks ir nedidelio sodininko namelio, įrankių pašiūrės ar mobilaus namelio – svarbiausia, kad ten būtų daržas ir maloni poilsio oazė Jums.

Sveikas maistas vien tuo neapsiriboja. Verta labai gerai įvertinti ir gaunamų kalorijų bei maisto medžiagų kiekį, išsiaiškinti Jums reikiamas normas ir netgi pasidaryti tyrimus, siekiant sužinoti, kokių medžiagų organizme yra pernelyg mažai, kurių prikaupėte per daug. Taip bus lengviau pradėti sveikai maitintis ir valyti, paruošti organizmą permainoms bei eiti sveikos gyvensenos keliu. Įpraskite ir sveikas maitinimasis atrodys niekuo neypatingas ar sudėtingas.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *