Svarbiausia informacija apie dūmtraukius, kurią turi žinoti kiekvienas

Įvairios statistikos bei profesionalų praktika parodo, kad žmonės labai neatsakingai ir nerūpestingai žiūri į savo šildymo įrenginių priežiūrą. Per dažnaipamirštamas, bet labai svarbus yra mūsų dūmtraukis.

Beveik visi klientai net nekreipia dėmesio į kokybę ir bando rasti kuo pigesnę prekę. Jeigu taip susimausite ir jūs, tai jums kainuos labai brangiai. Blogas kaminas gali neatlaikyti karščio ir išsilydyti ir net sukelti gaisrą. Kaikurie žmonės katilui skiria reikiamo dėmesio, tačiau visai užsimiršta apie kitas šildymo sistemos dalis ir renkasi kuo pigesnį variantą. Jeigu kitoms dalims skirsime mažai dėmesio, gali ne tik grėsti pavojus, bet ir neiošnaudosime viso šildymo sistemos potencialo ir leisime pinigus vėjais dėl neekonomiško, nesuderinto šildymo.

Dūmtraukiai yra skirstomi pagal medžiagų tipus, tačiau patys populiariausi yra metaliniai ir betoniniai dūmtraukiai. Jie geriausiai sulaiko karštį ir sugeba atlaikyti atšiauriausias oro sąlygas bei drastiškus temperatūros pokyčius.

Yra du populiariausi dūmtraukių montavimo tipai: įdėklo ir dvisieniai dūmtraukiai.

Dūmtraukiai

Dvisienis dūmtraukis. Už nuotrauką dėkojame Sauresta kolektyvui.

Pats saugiausias ir dažniausiai rekomenduojamas būdas yra įmontuoti kokybišką, metalinį dūmtraukį į mūrinio dūmtraukio vidų. Šitoks įdėklo montavimo būdas leidžia apsaugoti metalą nuo neigiamo aplinkos poveikio ir užtikrina jo ilgaamžiškumą. Jeigu rengiante dūmtraukį nestandarinėje vietoje, dvisienis dūmtraukis kaip tik tiks jūsų namams. Jei neturite galimybės įmontuoti mūrinį dūmtraukį, šis kaminas yra tvirtinamas prie išorinės pastato sienos.

Kiekvienas dūmtraukis turi savo teigiamų ir neigiamų pusių, tačiau jei norite užtikrinti kokybišką namų šildymą, patariame rinktis metalinį dūmtraukį, bet būkite labai atsargūs, nes jei išrinksite blogą metalą, atsiras didžiulė apsinuodijimo smalkėmis gresmė ir gali net kilti gaisras. Skirkite daug laiko metalo storio, izoliacinių medžiagų ir terminių savybių analizei. Būkite atsargūs ir pasistenkite, kad dūmtraukis savo kokybe „neperšoktų“ katilo. Visa šildymo sistema turi būti suderinta, nes tada ji veiks optimaliausiai, todėl parinkite tokį dūmtraukį, kad jis atitiktų šildymo sistemos galią bei terminius parametrus. Dūmtraukio elementai dažniausiai pažymymi etiketėmis su eksploataciniais parametrais, kurie turi sutapti su katilo specifikacijoje parodytais parametrais. Gerai parinktas dūmtraukis jums tarnaus daugiau nei dešimtmetį, o gerai suderintos šildymo sistemos dėka išleisite net 20% mažiau pinigų kurui.

Gera dūmtraukio priežiūra yra daug svarbesnė nei daugelis įsivaizduoja. Pasistenkite, kad dūmtraukis būtų tvarkingas: valykite jį prieš šildymo sezoną ir bent kartą per 3 mėnesius šildymo sezono metu. Jei nežinote, kaip pasirūpinti dūmtraukio tvarka, paprašykite pagalbos pas specialistą, kuris jį jums montavo. Taip pat nepamirškite, kad ekologiškas kuras reiškia mažiau pavojingų ir kenksmingų atliekų, todėl degindami ekologiškas medžiagas užtikrinsite savo dūmtraukio ilgaamžiškumą kadangi jį valyti teks kur kas rečiau, o tuo pačiu ir saugosite motulę žemę.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *