Sportiniai marškinėliai

Apie sportinius marškinėlius

MarskineliaiAr žinote, kad marškinėliai išpopuliarėjo XX amžiaus pradžioje, kai Pirmojo pasaulinio karo metais vilnones amerikiečių uniformas pakeitė medvilniniai, lengvi marškinėliai. Dėl savo formos jie buvo pavadinti T marškinėliais (angliškai – T shirts) ir netrukus buvo nešiojami visame pasaulyje. O šiandien galime drąsiai teigti, jog marškinėliai yra pats populiariausias kasdienis ir sportinis rūbas kiekvieno mūsų spintoje.

Kadangi per gerą šimtmetį marškinėlių stilius, forma ir medžiagos keitėsi, parduotuvėse gausu įvairiausių marškinėlių. Ypač daug dėmesio marškinėlių dizainui ir gamybos technologijai skiria sportinių prekių gamintojai. Tiek parduotuvėse, tiek internete – Adidas marškinėliai, Reebok, Puma marškinėliai bei kitos garsių gamintojų prekės.

Kokius marškinėlius geriausiai pasirinkti aktyvų gyvenimą gyvenančiam ar intensyviai sportu užsiimančiam žmogui?
Ko gero, reikėtų atsižvelgti į patį svarbiausią faktorių, nuo kurio priklauso besitreniruojančio žmogaus komfortas: tai medžiaga, iš kurios pagaminti marškinėliai.

Sportinių marškinėlių ypatybės

Sportiniai marškinėliai moterims ir vyrams dažniausiai gaminami iš medvilnės ir poliesterio mikso. Nesvarbu, ar sportiniai marškinėliai be rankovių, su rankovėmis, aukšta ar žeminta apykakle, jie puikiai sugeria prakaitą, todėl kūnas natūraliai vėsta ir kvėpuoja. Tai ypač aktualu sportininkams įvairių treniruočių metu, bėgikams. Sportiniai marškinėliai gaminami ir naudojant tamprią, elastingą medžiagą – elastaną. Labai populiarus elastano ir poliesterio derinys, užtikrinantis lengvumą judant, paprastą drabužių priežiūrą.

Įprasti marškinėliai prieš sportinius marškinėlius

Įprasti – ne sportiniai – marškinėliai taip pat dažnai gaminami derinant bent keletą medžiagų. Pavyzdžiui, poliesteris naudojamas tam, kad marškinėliai lengviau skalbtųsi ir nesiglamžytų. Tačiau kai nėra svarbu greitas džiovimas ir oro pralaidumas, padauginus poliesterio nukenčia medvilnės kokybė, sumažėja jos teikiama šiluma.

Lyginant sportinius ir įprastus marškinėlius, verta paminėti, jog sportiniai drabužiai visuomet būna pritaikyti aktyviems judesiams, todėl suteikia laisvę, tačiau tinkamai prilaiko daugiausiai judančias kūno vietas, mažina tikimybę patirti traumą. Sportiniai drabužiai kur kas patvaresni ir ilgaamžiškesni už įprastus drabužius. Tad tiems, kuriems rūpi maksimalus komfortas treniruočių salėse ar aikštelėse, verta rinktis ne įprastus, tačiau specialiai treniruotėms pritaikytus, puikiai prilaikančius, stabilumo jausmą suteikiančius ir iš specialių medžiagų pagamintus sportinius marškinėlius.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *