Skalbimo mašinų remontas – kaip jo išvengti?

Skalbyklė – įprastas kiekvienų namų atributas. Net sunku įsivaizduoti, kad dar visia neseniai ne tik drabužius, bet ir rankšluoščius ar patalynę tekdavo skalbti rankomis. Dabar viskas kur kas paprasčiau – sudedate skalbinius į skalbimo mašiną, įberiate miltelių, o po valandos galite džiaustyti švarius ir išgręžtus drabužius. Arba atvirkščiai – rasti pilnas grindis vandens ir nebeveikiančią skalbyklę. Skalbyklių gedimai yra tokie pat dažni, kaip ir bet kokios kitos buitinės technikos. Pagrindinės gedimų priežastys: užsikimšimas, pašaliniai daiktai mechaninėje įrenginio dalyje, kalkių nuosėdos ant kaitinimo elemento, įtampos svyravimai, naudojimo instrukcijų nesilaikymas. Tačiau jei skalbimo mašinų remontas Vilniuje ne jūsų prioritetų sąraše, geriau vadovaukitės patarimais, padėsiančiais jo išvengti.

  • Nekraukite į skalbimo mašinos būgną daugiau skalbinių, nei galima pagal instrukciją. Jei talpa yra 5 kilogramai, o mėginsite jėga sukišti ir šeštąjį – tik pakenksite skalbyklei. Geriau įdėti mažiau drabužių, nei nurodyta prietaiso aprašyme.
  • Jei ne po kiekvieno skalbimo, tai bent jau profilaktiškai retkarčiais išvalykite skalbimo mašinos būgno sieneles bei miltelių stalčiuką sausa kempinėle.
  • Jeigu į skalbimo mašiną drabužiai įkraunami per viršų, rekomenduojama išsausinti ir palikti mašiną atvertą, kad ji galėtų galutinai išdžiūti, tačiau neilgam, nes  į ją gali pakliūti dulkes.
  • Kai kuriuos drabužius geriau skalbti specialiuose maišeliuose, pavyzdžiui, kad sagos ar kiti smulkūs daiktai nepatektų į skalbimo mašinos vidų.

Ypač dažna skalbimo mašinų gedimo priežastis yra besikaupiančios kalkės. Jei norite to išvengti, rekomenduojama kartas nuo karto skalbti 95 laipsnių temperatūroje – tam puikiai tiks balta patalynė. Taip pat galite kelis kartus per metus atlikti skalbyklės profilaktiką – tiesiog į skalbyklę įberkite citrinos rūgšties ir skalbkite ilgiausia programa, 95 laipsnių temperatūroje. Jei kalkių ir kitų apnašų susikaupę itin daug – procedūrą galite pakartoti kelis sykius. Tokiu būdu apnašos bus nuvalytos nuo kaitinamojo elemento ir jis geriau perduos šilumą – bus taupoma elektros energija. Švarus skalbimo mašinos būgnas ne tik užtikrins ilgą jos tarnavimo laikotarpį, bet ir apsaugos skalbyklę nuo nemalonaus kvapo.

Tai tik keletas patarimų, kurie gali padėti apsaugoti skalbimo mašiną nuo gedimų. Kartais, kad ir kaip stengtumėtės, remonto išvengti nepavyks – bet kaltė bus jau ne jūsų, o nekokybiškos technikos gamintojo.

Informacija: Salvata

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *