Paslaptis aiškinantys ir ateitį prognozuojantys mūsų sapnai

sapnu reiksmesPats suprasdamas, nuo kokių pačiam sau neįtikimų dalykų paminėjimu jau pavadinime pradedu straipsnį, bandau mintyse skubėti nukrypti nuo tiesos išklojimų ir palaikyti kur kas didesnė intrigą bei įdomybes. Juk apie mūsų sapnus legendų, mitų, o ir tyrimų bei logiškų samprotavimų netrūksta nuo gilios senovės iki pat šių dienų. Kaip seniau sapnai kaimo ar genčių žyniams padėdavo nuspręsti, kada vykti į medžioklę, ar pulti priešus ar dar palaukti, kokius javus sodinti ir ar gili bus žiema, taip ir dabar apstu žmonių, kuriems nakties reginiai, perpasakoti sapnų reikšmių pagalba, padeda pasirinkti kelią stojant studijuoti, renkantis vestuvių datą ar net gyvenimo partnerį, važiuojant atostogauti ar tiesiog gaminantis vakarienę. Sapnai atskleidžia ir tam tikras paslaptis, glūdinčias mūsų pasąmonėje, o kartais – gal ne tik mūsų. Prognozuoja jie ir ateitį, ypač tokiu gan subtiliu patariamuoju principu, apie kažką tarsi įspėdami, dėka ko to kažko mes ir atsisakome.

Tiek sapnai, tiek ir sapnu reiksmes gali būti pačios įvairiausios, keisčiausios, netikėtos, o gal net labai gerai nuspėjamos. O visko pradžia yra pats žmogus –tai, koks jis yra, kokių jis turi patirčių, kokia jo nuotaika ir jautrumas pasauliui, tokie gali būti ir jo sapnai. Kartais dviejų žmonių sapnavimo manieros, regimi vaizdiniai, netgi spalvos gali gerokai skirtis. Tad nieko keisto, jog labai skiriasi ir sapnu reiksmes, kurios gali papasakoti ką nors apie tai, ką bandė atskleisti vieno ar kito žmogaus naktį miegant regėti vaizdiniai. Viskas paprasta – jei vienas žmogus, pavyzdžiui chirurgas traumatologas, sapnuoja sužeistą žmogų, greičiausiai sapnas bus vien teigiamas – juk jis jį pagydys, sužeistasis pasveiks ir viskas baigsis gerai. Sapnas tarsi reiškia, jog kažkam netrukus pasiseks. Na o eiliniams, toli gražu prie traumų nepripratusiam žmogui, pavyzdžiui bandelių kepėjai, toks vaizdinys greičiausiai turės tik neigiamus atspalvius – gal susižeis ji pati, gal jos draugai ar giminaičiai. Šioje vietoje gan kritiškai reiktų permąstyti apie savo mėgiamo sapnininko galimybes ir jo aiškinama sapnų reikšmes. Štai kaip.

Būtent šioje vietoje ir atsiranda pirmoji užuomazga, leidusi garsiam sapnų tyrėjui Frodui pradėti savo knyga pavirtusius samprotavimus. Jei ženklai, matomi sapnuose, gali reikšti visiškai skirtingus dalykus, atskleisti kitas paslaptis, ar net priešingai prognozuoti ateitį, tuomet gal jie… tiesiog netikri? Gal jie remiasi vien sapnuojančiojo patirtimi, jo išgyvenimais, jo supratimu apie pasaulį, ir joks anapusinis pasaulis čia nesikiša nei įspėdamas, nei kažką papasakodamas? Gal viskas, ką sapnuojame, jau yra mūsų vienaip ar kitaip patirtam išgyventa, permąstyta ir sąlyginai užmiršta, ir čia nėra jokios mistikos? O gal atvirkščiai – anapusinis pasaulis toks stiprus ir gudrus, kad jam nieko sudėtingo būti unikaliu, o ne universaliu, kiekvienam žmogui vis kitais ženklais siunčiant įspėjimus? Ir šioje vietoje, kaip su tais ženklais ir sapnų reikšmėmis, pasilikime paaiškinimus ir pamąstymus kiekvienas sau.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *