Pajūrio istorinis kurortas Kaljaris

KaljarisAr atostogauti Lietuvos pajūryje yra brangu? Daugelis, ko gero, atsakys, kad nepigu. Kelionė iki Klaipėdos, Palangos ar Šventosios, sezono metu – brangi namukų, kambarių ar viešbučių nuoma, o ir maisto bei atrakcionų kainos Basanavičiaus gatvėje užkeltos. Ne, tai nėra pigu. O kur dar sausakimši paplūdimiai, neblaivūs atostogautojai, geriantys tiesiog paplūdimyje ir kitose viešose vietose. Dar gi žiūrėk neužkliūk kokiam neblaiviam gatvėje. Kaip kažkas yra pasakęs, jog susidaro toks vaizdas, kad į Palangą važiuojama prisigerti, susimušti ir grįžti. Na tokia mūsų kurortų realybė. Tačiau kaip yra užsienyje? Kaip atostogaujama tokiose vietose kaip Maljorkos Palma, Sardinijos Kaljaris ar Kipro kurortuose? Pasižvalgykime.

                  Pasirodo, neretai nukeliauti į šias minėtas vietas nėra jau taip brangu. O ką ir besakyti, kai randame lėktuvo bilietus pigesnius nei kelionė autobusu iš Vilniaus į Klaipėdą. Tiesa, sezono metu tokie kurortai kaip Kaljaris ar Pafosas nėra patys pigiausi. Tačiau jei ištaikysime tokį laiką, kai sezonas dar tik vos vos prasideda ar jau baiginėjasi, tačiau orai ten dar šilti, galime turėti išties puikias atostogas. Tik pagalvokite – rugsėjį, spalį, kai jau nebekepina didžiuliai vasaros karščiai ir paplūdimiuose ir miestuose ištuštėja žmonių, Kaljaris, Maljorka tampa tikrai patraukliais atostogų tikslais. Viešbučiai taip pat ištuštėja ir atpinga, automobilių nuoma pasidaro paprastesnė, lengviau gauti norimą automobilį. Tad jei dar pakankamai šilta, stverkite bilietus ir keliaukite! Vanduo Viduržemio jūroje gerokai šiltesnis nei mūsų Baltijoje ir ta šiluma čia ilgiau išsilaiko. Tiesa, nepamirškite, kad kuo toliau į rudenį, tuo daugiau lietaus gauna Viduržemio jūros salos. Patikrinkite orų prognozę ir išsirinkite tinkamiausią laiką atostogoms, juk nenorite dvi savaites prasėdėti viešbutyje?

                  Pakeliaukite po užsienį, kiek gi galima ilsėtis Baltijos jūros kurortuose ar šalia Molėtų ežerų. Jei dešimt metų kiekvieną vasarą keliaujate prie jūros ir negalite nuo to pasveikti, tuomet keliaukite prie kitos jūros! Viduržemio jūroje gausu salų, puikiai tinkančių atostogoms. O jei norite prie vandenyno – keliaukite į Portugaliją, arba, dar geriau, į Kanarų salyną, kuris tinkamas atostogauti kone visus metus, mat yra gana arti pusiaujo ir temperatūra čia visus metus išsilaiko gana aukšta. Pasižiūrėkite, kur patogu nuskristi ir pirmyn į kelionę po Europą.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *