Nuosavas būstas – namo projektas

Visi svajojame apie nuosavą būstą. Tiksliau kai kas apie būstą svajoja, o kai kas jį turi. Nuosavą būstą galima įgyti keliais būdais – nusipirkti, paveldėti ar pasistatyti. Kartais galimi ir kiti išskirtiniai atvejai – laimėjimas loterijoje ar gavimas dovanų. Jei dvejojate ar verta pirknamo projektasti nuosavą būstą tada pasverkite visus „už“ bei visus „prieš“. Privalumas – turėsite ilgalaikį turtą, ilgalaikę investiciją. Trūkumas – turėsite daug papildomų išlaidų, gali tekti imti paskolas. Kreditas būstui yra laikomas investicija, nes tai ne vartojimo kreditas kurį galų gale tiesiog pravalgote ir nelieka jokios likutinės vertės. O jei jau nusprendėte kad norite nuosavo namo tada reikia spręsti ar jį pirkti ar statytis. Perkamo namo privalumai yra, kad jame galima gyventi beveik iškart, nereikia visų popierių ir statybų betvarkės.

Tačiau patiems statant namą neabejotinai pastatysite geresnės kokybės ir ilgaamžiškesnį. Statant namą reikalingas žemės sklypas, namo projektas, darbo jėga ir statybinės medžiagos. O šiaip tai susiveda į idėją ir daug pinigų. Kadangi namo statymas yra nepigus malonumas tai kiekvieną žingsnį reikia labai apgalvoti. Žemės sklypas tai yra apskritai ilgalaikis turtas. Sklypas liks net tada kai namo toje vietoje jau nebus. Dėl to būtina galvoti apie vertę ir patogumą ilguoju periodu. Paties namo projektas reikalauja apgalvoti savo gyvenimo perspektyvas – šeimos gausumą, gyvenimo būdą, sveikatą ir t.t. Pradžiai reikia apsispręsti dėl namo tipo (vieno ar dviejų aukštų, medinis ar mūrinis, su garažu ar be jo ir t.t.). Namo projektas yra popierius, kuriame nurodyta viskas – namo kambarių išdėstymas, santechninių mazgų išdėstymas, elektros laidų išdėstymas, ventiliacija ir t.t.

Namo projektą ruošia architektas. Kadangi tai atsakingas ir žinių reikalaujantis darbas tai namo projektas kainuoja pakankamai nepigiai. Priimta, kad namo projektas kainuoja maždaug 10 procentų būsimo namo vertės. Norint sutaupyti galima neužsisakinėti individualaus namo projekto, o pirkti projektą iš jau paruoštų namų projektų katalogo. O toks namo projektas dar gali būti individualiai projektuojamas. Tai padės sutaupyti pinigų ir turėti norimą namo projektą.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *