Netradicinis poilsis kurortuose

ispanijos salosDažniausiai įvairius pajūrio ir ne tik pajūrio kurortus žmonės renkasi pasyviam poilsiui. Tiesiog geram ilgam miegui, pagulėjimui paplūdimyje, maudynėms ir, pavyzdžiui, masažams. Na žinoma, šiokie tokie pasivaikščiojimai kurorto teritorijoje – taip pat neišvengiami. Tačiau bet kokiu atveju tai dar drąsiai telpa po pasyvaus poilsio sąvoka. Bet ar teko girdėti, kad būna pavyzdžiui sporto kurortų? Tikrai taip – tai aktyvaus poilsio šalininkų išmislas, plintantis visame pasaulyje. Lietuvoje galbūt tai dažniau vadinama sporto stovyklomis, ir dažniausiai siejama tik su vaikais ar jaunimu. Bet visame pasaulyje, pavyzdžiui Ispanijoje ir jo salose, tai gana įprastas būdas pailsėti net ir tarp tikrai brandžių žmonių.

Ir kodėl gi ne. Negi taip sunkiai fiziškai dirbame, jog atostogų tikslas – tiesiog kuo daugiau gulėti ir miegoti. Dažniausiai tai tiesiog saviapgaulė. Na taip, gerai išsimiegoti reikia tikrai daugeliui, bet ar tikrai daugelis yra fiziškai pervargę? Dažnai pamirštama, jog sportuoti reikia visiems, nepriklausomai nuo amžiaus. Pamirštama, ir koks geras jausmas būna pasportavus. Koks lengvumas, jėgų antplūdis apima. Taigi, poilsis sporto kurortuose, kad ir toje pačioje Ispanijoje – puiki proga vėl iš naujo pradėti aktyviai gyventi tokius dalykus jau senokai primiršusiems žmonėms.

Kaip atrodo poilsis sporto kurortuose? Pavyzdžiui, kur nors Kanarų salose, kur ne tik puikus oras, bet ir puiki aplinka aktyviam pajudėjimui. Tiesą sakant, programa gali būti labai įvairi.  Ispanijai priklausančiose Kanarų salose labai populiarūs ilgi pasivaikščiojimui. Atostogos dažniausiai prasideda geru miegu, rytine mankšta, ir tuomet kasdien leidžiamasi vis naujais takais, lankant ir atokius paplūdimius, ir kalnus, ir miestelius bei miestus. Ėjimas – turbūt geriausias būdas pradėti sportuoti jau tikrai seniai to nedariusiems. Pradžia gali būti ir dešimt kilometrų per dieną, jau po poros dienų ir penkiolika atrodys nedaug, na o po savaitės ar dviejų tokių aktyvių atostogų nesunkiai kalnų takeliais pravingiuosite ir visus dvidešimt kilometrų. Ir Ispanijos salos, nebūtinai Kanarai, bet pavyzdžiui ir Balearai – tam tikrai puikiai tinkama vieta. Svarbiausia nepersistengti, pradėti po truputi, lėtai didinti krūvius ir spėti gerai pailsėti iki kitos dienos. Geriausia, žinoma, kad tokio aktyvaus poilsio įpročiai išliktų ir grįžus namo, kad autobusus pakeistų ilgesni pasivaikščiojimai iki darbo, savaitgaliai taptų aktyvūs, ir laimės bei žvalumo jausmas grįžtų.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *