Nebijokite emigracijos

Ar pastebite, kokie pokyčiai vyksta pastaruosius penkiolika ar dvidešimt metų? Žmonės nebėra tokie sėslūs, kokie buvo iki tol. Jie tapo atviresni naujovėms ir siekiantys vis daugiau. Tai taip pat tiesiogiai atsispindi ir jų migravime tarp skirtingų šalių. Žinoma, mūsų tautiečiai nėra išimtis. Turbūt puikiai žinote, kokie dideli yra dabartiniai lietuvių emigracijos skaičiai. Ką jau kalbėti apie tai, kad statistika tikrai nėra tokia tiksli, kokia turėtų būti – ne kiekvienas iš mūsų šalies išvykstantis gyventojas tai deklaruoja, o tai reiškia, kad valstybinės institucijos tokį asmenį vertina kaip vis dar gyvenantį Lietuvoje. Tačiau tokių, kurie nenori informuoti apie savo išvykimą, yra šimtai tūkstančių. Būtent todėl nemaža dalis žmonių baisisi emigracija ir bijo, kad po dešimties ar penkiolikos metų Lietuvoje nebebus kam dirbti.

Be abejo, tai tikrai nesuteikia daug entuziazmo, tačiau kaip bebūtų, nereikėtų pamiršti, kad keleivių vežimas iš Anglijos vykdomas ne ką rečiau nei jų vežimas į pastarąją užsienio šalį. Turbūt nėra ir ko sakyti, ką tai rodo. Lietuviai tikrai ne visuomet būna linkę visą savo likusį gyvenimą praleisti užsienyje, būnant emigrantais. Daug žmonių kur kas mieliau savo gyvenimo dienas leidžia gimtojoje šalyje, nepaisant to, kad joje ne visuomet yra geros sąlygos. Tačiau žmonės, kurie emigruoja su tikslu užsidirbti, o sukaupus pakankamą kapitalą grįžti į Lietuvą ir joje sukurti savo verslą, investuojant turimus pinigus – neretai susikuria puikų gyvenimą ir po savo kojomis turi labai stiprų finansinį pagrindą.

Taigi, nereikėtų baimintis, kad po kurio laiko mūsų šalyje nebebus darbo jėgos. Juk nemaža dalis tautiečių tikrai nėra suvilioti mintis nebegrįžti į savo šalį ir visą laiką gyventi svetur, kur jie nesijaučia laukiami ir negali integruotis taip kaip tai pavyksta padaryti Lietuvoje. Todėl jei šiuo metu jūs jaučiate finansų trūkumą ir matote, kad jums niekaip nepavyksta rasti gerai apmokamo darbo, kuris padėtų jums gyventi orų gyvenimą, nėra nieko smerktino, jei nuspręsite kurį laiką padirbėti Didžiojoje Britanijoje ar bet kurioje kitoje jūsų pasirinktoje užsienio šalyje.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *