Neatrasti kraštai Europoje

IslandijaŽmonės keliauja po Europą, išmaišo ją skersai išilgai, tačiau dauguma pamato tik miestus ir miestelius, tačiau ne visą gamtos nuostabumą ir grožį. O nuostabaus gamtos grožio Europoje apstu – kad ir Lietuvoje. Didelės girios, bekraštės pievos, maži smėlėti upeliai ir dangaus mėlynumo ežerai. Gal mes prie tokių vaizdų ir įpratę, tačiau iš kai kurių šalių atvažiavę turistai tiesiog žavisi Lietuvos vaizdais. Na o mes keliaujame kur nors toli toli, kur žydras vanduo ir mėlynas dangus ištisus metus. Arba ten, kur aukšti, debesis siekiantys kalnai ir sraunūs kalnų upeliai. Kiekvieno grožio supratimas yra savitas, tačiau atsidūrus gamtoje, tas suvokimas supanašėja. Taigi, kur Europoje gražiausia gamta ir kur verta nukeliauti?

                  Apžvelgsime kelias gražiausias žemyno vietas: pietinius kraštus, kalnuotą Ispaniją, šiaurės šalis, Islandiją ir rytų Europą. Pietiniuose kraštuose bene gražiausi yra jūros ir vandenyno vaizdai. Vanduo čia šiltas, žydras ir labai skaidrus. Dažnai galima rasti smėlėtų ar uolėtų paplūdimių, kas dar labiau pagyvina vaizdą. O jei nuvyksite į Kanarus, vulkanines salas, pamatysite ne tik žydrą skaidrų vandenį, bet ir ugnikalnį bei vulkaninius peizažus. O ir orai pietų Europoje žymiai šiltesni nei Skandinavijoje ar Islandijoje. Jei traukia šiluma, verta pasivaikščioti ir Ispanijos kalnais. Čia yra daug turistinių maršrutų, suskirstytų pagal sudėtingumą, maršruto ilgį ir laiką, kiek jame teks praleisti. Kalnų yra ir rytų Europoje – Gruzijoje. Čia galima pavaikščioti po laukinę gamtą, pamatyti natūrali urvų ir kalnų upelių.

                  Nors šiaurės Europa ir atšiauri, tačiau gali pasigirti nuostabiais giliais fiordais ir kalnais, atimančiais kvapą. Daugiausia tokių vietų – Norvegijoje. Čia dažnas keliauti pamatyti gamtos, grubių reljefo formų ir toli toli besitęsiančių fiordų. Tiesa, orai čia dažnai būna drėgni ir vėjuoti, tačiau vaizdai tai atperka.

                  Na ir tolima Europos sala – Islandija. Tiesą pasakius, orai Islandijoje gali būti bjauresni nei Norvegijoje, tačiau šioje saloje jie yra labai kaitūs. Jei nepatinka lietus, palaukite 15 minučių ir jau švies saulė! Islandija gali pasigirti kalnais, kriokliais ir ypač – karštosiomis versmėmis. Jos čia sutraukia šimtus tūkstančių turistų. Kiekvienas nori išsimaudyti karštame baseine ar, dar geriau, karštoje upėje! Nors lauke tik 5 laipsniai šilumos, galima šildytis sau atsisėdus baseinėlyje ir mėgautis gyvenimu.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *