Namų saugumo užtikrinimas.

Visi norime turėti gražius ir turtingus namus. Tačiau į gražius namus dažnai kėsinasi įvairaus plauko nusikaltėliai. Jie nori iš namų pavogti vertingus daiktus, pinigus, kartais dokumentus. Statistiškai, daugiau nei 80 procentų vagysčių iš būsto nutinka įsilaužus pro duris. Dėl to reikia investuoti į geras šarvo duris. Durys turi būti iš tvirto korpuso, josarvuotos-durysse turi būti sumontuoti plieniniai apsauginiai skydai. Taip pat turi būti sumontuotos kokybiškos aukštos klasės spynos.

Jei gyvenate nuosavame name arba pirmuose daugiabučio namo aukštuose tada į rizikos zoną papuola ir langai. Plastikinius langus įveikti dar lengviau nei medinius. Jie įveikiami tyliai ir greitai. Dėl to ant langų pradėtos montuoti apsauginės žaliuzės. Seniau būdavo montuojamos grotos, bet dabar daug kam tai atrodo nešiuolaikiška ir vis dažniau grotų atsisakoma, bet paliekamos tik apsauginės žaliuzės. Jos tikrai atrodo gražiau. Bet jos turi ir trūkumų. Pirma – jas lengviau išlaužti nei langus. Antra – išvyniotos žaliuzės vagims sufleruoja, kad namuose nieko nėra. Trečia – netenkate galimybės palikti pravertą vėdinimui langą. O kai langai grotuoti, be problemų galite palikti atidarytą langą. Grotų trūkumai – prasta išvaizda, gaisro metu negalite išlipti pro langą.

Kai pasirūpinsite geromis šarvo durimis ir langų apsauga pasirūpinkite ir papildoma apsauga. Labai gera prevencinė namų saugos priemonė – šviesos kurios pačios užsidega. Vagys jų nemėgsta, nes ir Jūs būsite įspėti, kad teritorijoje lankosi kažkas svetimas. Taip pat verta įsirengti signalizaciją. Nors ji ir praneš, kad namuose nieko nėra, bet vagis anamu-saugumastbaidys. Kaukianti signalizacija atkreipia aplinkinių žmonių dėmesį, be to lieka rizika, kad ji gali būti sujungta su saugos tarnyba. O atvykę saugos tarnybos darbuotojai sulaikys vagį. Turtą verta drausti draudimo bendrovėje. Tada galėsite ramiai miegoti ir nepergyventi dėl vagysčių, nes nuostoliai vis tiek bus atlyginti.

Yra ir ne tokių tiesioginių apsaugos būdų. Tiksliau reikia nedaryti kai kurių klaidų. Reikia nesigirti savo dideliais turtais arba kelionėmis į užsienį. Vagys socialiniuose tinkluose pamatę, kad išvykstate į užsienį ir, kad namuose turite daug turto, turi puikią progą bandyti įsilaužti ir pasisavinti Jūsų turtą.

Vertingus daiktus reiktų laikyti seife. Seifas turėtų būti pritvirtintas, kad vagims nepavyktų jo tiesiog išsinešti lauk. Daiktus reiktų sužymėti, nufotografuoti, kad nutikus nelaimei policijai būtų lengviau jų ieškoti.

You may also like...