Mažo ir mielo šuns pasirinkimas

biglisDažnai jau taip sutampa, jog vaikui paaugus norisi jam nupirkti ir kokį nors augintinį. Tokį, su kuriuo vaikas galėtų ir žaisti, ir lakstyti, ir draugauti, mokytis atsakingumo ir rūpestingumo. Šuo, ko gero, tokiu atveju yra geriausias pasirinkimas. Galų gale, tai tikrai ir protingas gyvūnas, iš kurio net ir vaikas gali šio to išmokti. Renkantis šuns veislę vaikui visų pirmą, žinoma, reiktų atsižvelgti į saugumą. Juk būna, kad vaikai šunį ir erziną, ir kankina, ir kitaip tikrina jų santūrumą, tad turite būti šimtu procentų įsitikinę, kad šuo nekels visiškai jokių grėsmių jūsų vaikui. Tuomet, kai užtikrinsite šio kriterijaus įgyvendinimą, galima bus pereiti ir prie kitų – šuns dydžio, išvaizdos, žaismingumo ir panašių dalykų.

Bene dažniausiai kaip vaikų draugai įvardijami vokiečių aviganiai, retriveriai ar bigliai. Tam yra išties nemažas veislių pasirinkimas. Tačiau svarbu ir šuns auklėjimas ir dresavimas – visuomet augindami šuniuką atsižvelkite į specialistų patarimus, nuveskite jį į specialią ir patikimą dresavimo mokyklą ir įsitikinkite, jog jūsų šuo auga tinkamai auklėjamas. Ir, be jokios abejonės, reiktų vengti įvairių kovinių, piktų šunų veislių. Nors kai kam jie ir gražūs, ir, tiesą sakant, taip pat išdresiruojami iki puikių draugų ir patikimų šunų, tačiau rizikuoti gal vis tik neverta.

Tiesa, kalbant apie šunis ir vaikus dažniausiai omenyje turimi ne patys mažiausiai šunys. Greičiausiai šioje kategorijoje dominuoja vidutinio dydžio šunys. Taip yra dėl kelių priežasčių. Visų pirmą, maži šunys dažnai būna agresyvoki, sunkiau dresuojami ir ne tokie prieraišūs. Na o didieji šunys paprastai tiesiog išgąsdina mamas ir tėčius savo gabaritais. Nors jie ir galėtų būti geriausi jūsų vaiko draugai, tačiau išsigąstama per anksti. Tad šioje sferoje dažnai savo vietą atranda koks nors spanielius, biglis ar mopsas. Tai nedideli, tačiau ir ne patys mažiausiai šunys, žaismingi, draugiški ir patikima. Žinoma, nepamirštant ir tinkamo auklėjimo.

Toliau jau galima atsižvelgti ir į gyvūno išvaizdą. Kai kuriems mopsai mieli ir be galo gražūs, tačiau yra ir tokių žmonių, kuriems tokia šuns fizionomija yra mažų mažiausiai nepatraukli. Na o štai biglis retai ką nors nuvilią – nedidelis, mielas, judrus, draugiškas, ištikimas ir tiesiog gražus šuo. Turbūt ne veltui jie gana populiarūs mažų vaikų turinčiose šeimose.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *