Laidojimo būdai

PaminklaiVisose šalyse po mirties žmonės yra laidojami, tačiau skiriasi laidojimo būdai. Dauguma jų buvo naudojami jau gilioje senovėje. Kai kurie laidojimo būdai išnyksta arba lieka tik simboliniais, o kai kuriuos žmonės tobulina ir pritaiko šių dienų technologijas. Šiais laikais populiariausi laidojimo būdai yra laidojimas po žeme ir palaikų deginimas krematoriume. Taigi, kodėl žmonės renkasi tokius laidojimo būdus ir kuo jie skiriasi.

Pirmasis laidojimo būdas – karsto su palaikais užkasimas po žeme. Tai vienas seniausių ir dažniausiai naudojamų laidojimo būdų. Krikščioniškose šalyse žmones į amžinąjį poilsį lydi jo artimieji ir kunigas. Paprastai tai būna gana didelė ceremonija, per kurią prisimenamas mirusysis ir pagerbiamas jo atminimas. Po laidotuvių ant kapavietės dedami vainikai ir degamos žvakės. Per metus laiko nuo skaudaus įvykio žmonės ima tvarkyti kapą ir paprastai renkasi šiuolaikinius kapavietės tvarkymo būdus. Labai svarbu, kad kapavietėse būtų paminklai. Jie gali būti įvairių rūšių, formų ir kainų. Kiekviena kapavietės tvarkymo įmonė gali pasiūlyti patį geriausią variantą. Taip pat kapas būna užpilamas skalda, dengiamas granito plokštelėmis arba apsodinamas daug priežiūros nereikalaujančiais augalais. Taip pat tvarkoma ir pati kapavietės aplinka, dedamos tvorelės, o takeliai – klojami trinkelėmis. Visa tai suteikia gražų ir dažnai minimalistinį vaizdą, kuris nereikalaus daug priežiūros. Tvirta ir moderni kapavietė išliks dar ilgai ir net kelios ateities kartos galės čia ateiti ir prisiminti savo prosenelius.

Vis dėlto, ne visi nori po mirties atsidurti po žeme ir užimti pakankamai nemažą kapavietės vietą. Jos  matmenys gali būti didesni nei 2 iš 2 metrų, todėl tai pakankamai didelis plotas, kurį galima panaudoti kitiems dalykams. Kai kurie žmonės nenori, kad jų atminimas liktų amžiams įrašytas akmenyje ar kitame antkapyje. Paprastai prieš mirtį jie išreiškia norą būti kremuojami. Dabar Lietuvoje veikia keli krematoriumai, tačiau jų veikla vis dar apipinta įvairiomis istorijomis ir daugumai yra mistiška. Katalikai nėra linkę pripažinti šio laidojimo būdo, vis dėlto, tai netrukdo šios paslaugos plėtimuisi. Vien per pastaruosius kelis metus krematoriumų paslaugos tapo kelis kartus populiaresnės nei buvo anksčiau. Lietuvoje šis laidojimo būdas vis dar yra nepriimtinas, tačiau kitose katalikiškose užsienio šalyse tai yra toks pat natūralus laidojimo būdas, kaip ir laidojimas po žeme.

Dauguma žmonių prieš mirtį spėja pasakyti savo artimiesiems, kokiu būdu jie nori būti palaidoti. Reikėtų atsižvelgti į jų norus, tačiau svarbu įvertinti savo galimybes ir pasirinkti tinkamiausią ir priimtiniausią laidojimo būdą.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *