Kur keliauti iš Lietuvos

LondonasŠtai gi norisi imti ir iškeliauti kur nors. Turbūt visi turi draugų ar pažįstamų, kurie vis deda į socialinius tinklus nuotraukas iš įvairių šiltųjų kraštų šalių, kur šviečia saulė ir nuolat maloniai šilta. Kiti gi dalinasi nuotraukomis iš įvairiausių Europos miestų, kuriuos jūs jau seniai svajojote aplankyti. Londonas, Paryžius, Maljorka – ko tik neprisižiūrite savo artimųjų fotografijose. Na viskas, metas keliauti ir man! Juk taip pagalvojote, tiesa? Tačiau, kur keliauti?

                  Ar tinka lietuviui keliautojui toks miestas, kaip Oslas ar Stavangeris? Žinoma, lietuvių ten tikrai nemažai, tad matyt, kad tinka. Tačiau, ar visiems? Nenorite juk keliaudami sutikti daugybės nemalonių žvilgsnių vien dėl to, jog esate iš rytų Europos. Taip taip, deja rytų europiečiai ne geruoju pagarsėja užsienyje. Bene tas pats yra ir Londone. Ko gero, čia dar daugiau imigrantų. Sakoma, kad įsidarbinti ar apsistoti Anglijoje ar Norvegijoje darosi vis sunkiau. Pasakę, kad esate lietuvis, galite ir nesitikėti tolimesnės šnekos. O gal gi ir nėra taip blogai, jei esate tvarkingas ir malonus turistas? Gal verta ir šias šalis aplankyti?

                  Tiek Oslas tiek Londonas turi daugybę kultūrinių lankytinų objektų, vertų dėmesio. Londonas vis dar garsėja savo Big Benu ir raudonais dviaukščiais autobusais, o Osle galima aplankyti ne vieną muziejų ir pasidomėti tautos istorija, kultūra.

                  O gal jums visai nusispjauti, kokia ten kultūra toje šiaurės Europoje ir norite tik saulės ir šilto smėlio? Tuomet keliaukite į pietus. Viduržemio jūros kurortų. Gal dėl migrantų norėsite aplenkti tokias šalis kaip Kipras ar Turkija, tačiau vis dar lieka Sardinija, Maljorka ir kitos Viduržemio jūros salos. Jose rasite ne tik daug saulės ir šilumos, bet tuo pačiu ir neišvengsite kultūros ir istorijos. Juk kone kiekvienoje vietoje, į kurią nuvykstate, tenka bent menkai susipažinti su miesto kultūra ir vietinių žmonių mentalitetu.

                  Visuomet galima išvengti žmonių ir keliauti į gamtą, kur tvyro ramybė ir gaivus švarus oras. O kokioje šalyje gi nėra gamtos? Tiesa, yra tokių šalių, tačiau ne tiek ir daug. Tiek šiaurės tiek pietų Europoje rasite bent kampelį gamtos, kurį galėsite patyrinėti, juo pasidžiaugti ir jame atsipalaiduoti.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *