Sprendžiate, kur investuoti pinigus ? Jums padės finansų direktorius

ID-10077264           Finansų direktorius- asmuo  tvarkantis bendrovės finansinius bei piniginius reikalus. Tiek grynųjų judėjimo, tiek operacijų be grynųjų pinigų valdymas yra viena svarbiausių bet kurio verslo dalių, kuri reikalauja nuolatinės stiprios kontrolės ir atidumo. Taigi finansų direktoriaus pagrindinė funkcija ir  yra valdyti šiuos srautus – būti atsakingu už įmonės stabilią ir gerą finansinę padėtį. Tačiau ar ši figūra yra privaloma, norint pelningai vykdyti veiklą?

            Vienas svarbiausių  finansų direktoriaus tikslų – garantuoti vykdomos veiklos pelningumą ir valdyti  aktualios informacijos srautus apie bendrovės finansinę padėtį. Be šio tikslo, tokias pareigas užimantis žmogus įvertina būtiniausias išlaidas, kontroliuoja mokestinių prievolių įgyvendinimą, bei dairosi naujų galimybių, kur investuoti pinigus ir gautą bendrovės pelną. Be abejo be investavimo galimybių paieškos, finansų direktorius siekia pritraukti ir investuotojus iš išorės. Bendrai tariant, pasitelkdamas savo ekonomines – finansines bei kitas reikalingas žinias, šis žmogus daro viską, kad jūsų verslas būtų kuo pelningesnis.

Nederėtų manyti, jog finansu direktorius – savarankiškas ir nepriklausomas vadovas, priimantis sprendimus vienasmeniškai. Glaudus darbuotojų bendradarbiavimas įvairiais lygmenimis, konsultavimasis su kitais vadovais bei investuotojais, yra vienas iš esminių principų siekiant sėkmingo užduočių įgyvendinimo. Finansų direktoriui nereiktų spręsti savarankiškai, kadangi kitaip gali kilti interesų konfliktas, reiškiantis, kad asmuo atsakingas už finansus, siekia naudos ne tik įmonei, bet ir sau. Todėl sprendimai dėl bendrovės finansinių reikalų turėtų būti priimami remiantis bendradarbiavimo principu, nes tai apsaugotų  nuo pagundos piktnaudžiauti savo funkcijomis..

Finansų direktorius – nėra eilinis verslininkas. Finansų direktorius – beveik visais atvejais aukštąjį išsilavinimą įgijęs, bei nuolat įvairiuose mokymuose savo kvalifikaciją keliantis, turintis didelę patirtį verslo struktūrose, asmuo. Tobulėjančios IT technologijos, be abejo, turi įtakos ir finansų sričiai, todėl finansų direktoriaus karjeroje ir tobulėjime sąstingis yra draudžiamas.

Tačiau, jei jūsų verslas yra tik ką pradėtas, o jums nuolatinės finansų direktoriaus pareigybės įsteigimas būtų tik dar vienos nepageidaujamos išlaidos, išeitis – galite sudaryti su finansų direktoriumi sutartį dėl tam tikrų veiksmų atlikimo, ar terminuoto laiko darbo, kurio metu finansų direktorius atliks reikiamus darbus – konsultuos jus dėl sandorių, atliks įvairias įprastas užduotis, parengs ateities finansinį įmonės planą. Atlyginimas priklausys nuo to, kokios paslaugos buvo suteiktos ir kiek laiko jos buvo teikiamos.

Taigi, šiek tiek įsigilinus, akivaizdu, jog siekiant sėkmingai vykdyti bendrovės veiklą, ir gauti maksimaliai galimą pelną, tikslinga turėti bendrovėje finansų direktoriaus pareigybę ar bent nusamdyti šį asmenį trumpam laikui. Finansinių bei piniginių reikalų kontrolę pavedę nusimanančiam asmeniui, galėsite būti saugūs dėl to, kad tikroji įmonės padėtis bus žinoma ir prižiūrima, bei nuolat bus siekiama didžiausio pelno mažiausiomis išlaidomis, ir be to, visada žinosite būdų, kur investuoti pinigus ar kaip gauti investicijas.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *