Konservatyvumas vyriškoje aprangoje

Neretai teigiame, jog pasaulinės mados tendencijos vis labiau kinta, į save integruodamos vis daugiau įvairiausių naujovių. Ir faktas, jog toks teiginys tikrai nebūtų klaidingas. Bet liūdna dėl to, jog Lietuva negali būti įrašoma į pasaulio savoką, nes mūsų šalyje naujovėms šioje srityje vietos vis dar nėra, kadangi joje iki pat šių dienų karaliaujakonservatyvumas.

Vyriški švarkai – vienas iš geriausių šios situacijos pavyzdžių. Lietuvoje iki pat šių dienų absoliuti dauguma vyrų į vienokius ar kitokius oficialius renginiu žygiuoja vilkėdami tamsiai juodos spalvos kostiumus. Dalimi atvejų pasirenkamas tamsiai mėlynas atspalvis, o dar rečiau – kiek šviesesni baltos/pilkos spalvų kostiumai. Lietuvoje absoliučiai visos kitos galimos alternatyvos yra viešai ignoruojamos. Ir iš esmės tai yra sunkiai suprantama, kadangi visame pasaulyje, pradedant visa vakarų Europa, tęsiant ties Šiaurės Amerikos regiono valstybėmis ir baigiant Azija, žmonės renkasi iš kur kas didesnio vyriškų kostiumų tipų skaičiaus. Žmonės šių regionų šalyse apie įprastus vyriškus švarkus jau yra pamiršę bei renkasi kur kas ryškesnes spalvas, kaip šviesiai mėlyną, žalią ar net raudoną. Tai puikiai atspindi, kokia susikausčiusiiki pat šiol yra mūsų tauta, bijodama išsiskirti net ir savo apranga, o ką jau kalbėti apie asmenines savybes ar nuomonę..

Konservatyvumo perteklių Lietuvos mados pasaulyje puikiai atspindi ir ne tik vyriški kostiumai, bet ir tai, ką jie vilki po jais –vyriški marškiniai. Taip, kalbant apie marškinius konservatyvumo perteklius tikrai nėra toks akivaizdus, kaip šnekant apie tai kas yra dėvima ant jų, bet faktas, jog Lietuvoje iki pat šiol didžioji žmonių dalis renkasi ne vienokius ar kitokius spalvomis ar dizainu išsiskiriančius marškinius, o įprastus vienspalvius drabužius, kurių pagrindinė paskirtis yra padaryti žmogų kiek įmanoma mažiau matomu. Žvelgiant į visapusiškai labiau išsivysčiusias valstybes matysime visiškai kitą situaciją – žmonės renkasi kiek įmanoma ryškesnius marškinius, kurie padėtų atrodyti bent kiek originaliau irišskirtiniau. Belieka tikėtis, jog bėgant laikui prie to prieisime ir mes, kas atspindėtų tobulėjimą ne tik išvaizdos aspektu, bet ir mentaliai.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *