Kokybiškų padangų privalumai

Pigi ar kokybiška padanga? Kurią pirkti labiau apsimoka? Atsakymas aiškus – kokybišką. Kokie gi tų kokybiškų padangų privalumai? Ar tikrai jie tokie esminiai, kad vertėtų sumokėti du ar net tris kartus brangiau nei už paprastą restauruotą padangą?

Gumos kokybė

vasarines padangosKokybiškos padangos guma yra geresnė, nei prastos. Tai reiškia, kad ji turi geresnį sukibimą su paviršiumi, geriau atlaiko smūgius važiuojant duobėtais lietuviškais keliais. Didieji gamintojai labai daug investuoja į padangų medžiagas, todėl tikrai verta pirkti žinomesnio gamintojo, o ne visiškai niekam nežinomo produkciją. Niekas nesako, kad reikia pirkti tik pasaulinio garso prekės ženklų padangas. Didžiosios gamyklos turi po keletą nelabai žinomų prekės ženklų, skirtų būtent ekonominės klasės klientams. Juk Pirelli, Bridgestone, Michelin, Goodyear padangos kainuoja apie 30 proc. brangiau vien tik už vardą ir rinkodaros strategijas. Šios kompanijos gamina kitas padangas, kurios gauna pakankamai gerus gumos mišinius ir yra įperkamos visų vairuotojų.

Protektoriaus gylis

Vienas iš kokybiškų padangų privalumų yra protektoriaus gylis. Restauruotos padangos tokio gilaus protektoriaus neturi. Juk neužklijuosi papildomo sluoksnio… Šis kriterijus yra oficialiai įvertintas ir matuojamas einant techninę apžiūrą. Jei protektorius nusidėvėjęs, jo sukibimas prastesnis, o tai reiškia ir saugus stabdymas nebegalimas.

Triukšmo lygis

Kokybiškos padangos leidžia mažiau triukšmo. Paprastai padangų triukšmo lygis yra apie 70 dB. Jei decibelų daugiau – padangos triukšmauja labiau – cypia, ūžia. Tai sukelia diskomfortą keleiviams salone, nes tie garsai nori nenori prasiskverbia į vidų.

Seni ir nauji modeliai

Kiekviena padangom prekiaujanti įmonė paprastai atsiveža dviejų rūšių padangas į savo sandėlius. Tai naujausi modeliai, pagaminti tais pačiais metais (pagaminimo data yra pažymėta ant padangų mėnesių tikslumu) ir kelių metų senumo modeliai. Pastarieji yra kokybiški, tik jų neišpirko per pastaruosius metus. Naujos padangos neturėtų būti senesnės nei 4-5 metai. Per tiek laiko ženkliai keičiasi gamybos technologijos, todėl naujausias modelis yra kur kas kokybiškesnis už 5 metų senumo panašios klasės modelį, nors niekas iš esmės kaip ir nesikeitė. Čia tas pats, kas ir su mobiliuoju telefonu – prieš 5 metus pagamintas telefonas nebeturės tiek galios ir tokios geros kameros, kaip šių ar praeitų metų leidimo modelis.

Padangos turi būti kokybiškos dėl saugumo. Retas kuris vairuotojas jas perka pasipuikavimo tikslais.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *