Kodėl taip svarbu gerti vandenį

Vanduo yra gyvybiškai svarbus kiekvienam iš mūsų. Todėl akivaizdu, kad kasdien privalote vartoti pakankamai vandens. Tačiau, deja, bet anaiptol ne kiekvienas žmogus suvartoja rekomenduojamą vandens kiekį ir neretai tai būna nulemta nekokybiško vandens. Trumpiau tariant, jei mūsų namuose vanduo yra ne pačios aukščiausios kokybės, mes natūraliai imame ieškoti alternatyvų, pvz., vietoje vandens renkamės kitus gėrimus arba perkate vandenį buteliuose. Laimei, vandens filtrai namui gali padėti išspręsti šį klausimą ir užtikrinti, jog mūsų namuose vanduo būtų švarus, skanus ir savo sudėtyje neturintis jokių kenksmingų cheminių medžiagų. Taigi, būtų labai naudinga pateikti keletą vandens privalumų mūsų sveikatai.

Nereikalingų kilogramų atsikratymas

Viena iš geriausių vandens savybių yra ta, kad jis gali padėti numesti svorio. Tai galima padaryti keliais būdais.

Pirma, geriant šaltą vandenį jūsų kūnas dirba, nes vanduo atvėsina organizmą ir priverčia organizmą vėl sušilti. Tai darydamas organizmas gali sudeginti nemažai kalorijų. Vandens gėrimas prieš valgį taip pat gali sumažinti apetitą. Taip elgdamiesi jausitės sotesni ir mažiau linkę persivalgyti. Be to, vanduo puikiai pakeičia daugelį saldžių gėrimų, pavyzdžiui, sultis ir gazuotus gėrimus. Ką jau kalbėti apie tai, kad yra būdų, kaip vandenį paversti tokiu pat skaniu, pavyzdžiui, filtruojant ir įdedant citrinos.

Galiausiai vanduo taip pat gali paversti jūsų treniruotes kur kas malonesnėmis ir pagerinti atliekų šalinimą iš organizmo. Abu šie privalumai tikrai gali padėti kontroliuoti jūsų kūno svorį!

Sveikesni plaukai, oda ir nagai

Visi norime, kad mūsų plaukai, oda ir nagai atrodytų puikiai. Tačiau kelionė į kirpyklą, prabangus losjonas ar plaukų stilistas nepakeis jauninamosios vandens galios.

Kai negeriate pakankamai švaraus vandens, plaukai išsausėja ir ima slinkti. Tai gali sukelti erzinantį galvos odos niežėjimą ir nulemti skilinėjančius plaukų galiukus. Jūsų plaukai taip pat ne taip greitai auga.

Tuo tarpu, jei gersite pakankamai vandens, jūsų plaukai bus ilgesni, glotnesni ir gerokai sumažės rizika susidurti su minėtomis erzinančiomis problemomis. Tas pats pasakytina ir apie jūsų odą bei nagus. Jei norite išvengti sausos ar raukšlėtos odos arba silpnų nagų, gerdami daug vandens galėsite tai padaryti!

Geresnis virškinimas

Kad jūsų organizmas tinkamai funkcionuotų, jam reikia vandens. Dvi svarbiausios organizmo funkcijos yra virškinimas ir atliekų šalinimas.

Vandens vartojimas padeda virškinimui, nes padeda medžiagų apykaitai. Nevartojant pakankamai vandens, gali užsikimšti viduriai, atsirasti skrandžio opų ir kitų problemų. Tačiau, būnant hidratuotam, žarnynas gali tinkamai funkcionuoti. Be pakankamo vandens kiekio taip pat negali vykti tokie svarbūs atliekų šalinimo procesai kaip prakaitavimas ir šlapinimasis. Nenorime net kalbėti apie problemas, kurios kyla, kai šie procesai tiesiog nustoja veikti!

Geresnė smegenų veikla

H2O yra geriausias smegenų draugas, nes beveik 80 % smegenų sudaro vanduo. Taigi, kai smegenys dehidratuoja, kyla įvairių problemų, pavyzdžiui, galvos skausmai, atminties sutrikimai ir nerimas. Tačiau kai smegenys gauna reikiamo vandens, sustiprėja visos jų galios, įskaitant koncentraciją, atmintį ir pusiausvyrą.

Geresnė kraujotaka ir geresnis aprūpinimas deguonimi

Aukštas kraujospūdis yra vienas iš labiausiai paplitusių sveikatos sutrikimų mūsų šalyje. Vienas iš geriausių būdų jo išvengti – išlikti hidratuotam. Kai kraujyje nėra pakankamai vandens, jis tirštėja ir užkemša venas bei arterijas, todėl padidėja kraujospūdis. Tačiau geriant daug vandens pagerėja kraujotaka. Kai kraujotaka gera, kraujui lengviau pernešti deguonį po visą kūną. Kuo daugiau deguonies gaus jūsų organizmas, tuo sveikesnis jis bus!

Palaiko inkstų veiklą

Kadangi maistas, kurį valgome šioje šalyje, tampa vis sūresnis, vanduo tampa vis svarbesnis inkstų apsaugai. Tinkamai nehidratavus inkstų lengvai susidaro inkstų akmenys. Tačiau geriant daug vandens, druskos praskiedžiamos ir akmenys nebesiformuoja.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *