Kodėl reikia sverti kūdikius?

Nors atsakymas į klausimą „Ar kūdikiai turėtų būti sveriami?“ ir yra paprastas – žinoma, bet yra sunku atsakyti objektyviai į klausimus „kodėl ir kaip dažnai?“. Atsižvelgiant į kūdikių sveikatą, kai kurie tėvai yra linkę perdėtai rūpintis ir kūdikius sverti kas porą dienų. Būtent dėl to reikėtų remtis patikrintomis žiniomis, kad kūdikio auginimo metu šeimoje nebūtų papildomų nereikalingų dramų. Todėl pabandykime susidaryti aiškų vaizdą, kaip reikia naudotis kūdikių svarstyklėmis ir kada reikia sverti kūdikį.

  • Kiek kūdikis turėtų sverti iškart po gimimo?

Kudikiu svarstyklesĮdomus faktas, beveik visi tėvai, ypač mamos, visą gyvenimą atsimena koks buvo jų vaiko ūgis gimimo metu ir kiek jie svėrė. Vakarų Europoje vidutinis naujagimio svoris yra 3,3 kg. Tačiau sveikai naujagimis yra laikomas tuomet, kai jo svoris yra 2,5 kg – 4,5 kg ribose.

  • Kodėl naujagimiai sveria skirtingai?

Naujagimių svorio skirtumai priklauso nuo trijų dalykų:

  1. Lyties – berniukai įprastai sveria maždaug 300 g daugiau nei mergaitės.
  2. Genetinių ypatybių, kurios yra perduodamos iš tėvų.
  3. Motinos sveikatos ir jos maitinimosi nėštumo metu

Reikėtų pabrėžti, kad dalis genetinės informacijos perduodamos vaikui iš tėvų yra specifinė tam tikriems pasaulio regionams. Taip pat reikia nepamiršti ir to, kad kūdikio svoris yra susijęs ir su jo ūgiu.

Naudodami kudikiu svarstykles jūs galėsite tikrinti, kiek jūsų vaikas priauga svorio per savaitę. Vėliau galėsite susidaryti kūdikio augimo diagramą ir jei iškiltų klausimų apie kūdikio sveikatą, ją galėsite parodyti gydytojui. Tokia diagrama gali padėti nustatyti sveikatos sutrikimus ar ligas. Atminkite, kad diagnozuoti ligas kūdikiams yra žymiai sunkiau nei jau kalbantiems vaikams. Kūdikis gali išreikšti savo skausmą tik verkimu, o atskirti kodėl jūsų kūdikis verkia, yra tikrai sudėtinga.

Jauniems tėveliams gali kilti klausimas – kur galima įsigyti kūdikių svarstykles? Atsakymas itin paprastas, kaip ir beveik viską šiais laikais, kūdikių svarstykles galite įsigyti internete. Paieškos langelyje suvedę tai ko jums reikia, tikrai atrasite internetinę parduotuvę, kuri užsiima kūdikių svarstyklių pardavimu, o jei jums iškils klausimų, parduotuvės konsultantas jums į juos tikrai atsakys.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *