Kodėl pirtis ir gera savijauta yra glaudžiai susiję

Bene kiekvienas žmogus, kuris kurį laiką praleidžia Skandinavijos šalyse, tikrąja to žodžio prasme – įsimyli pirtis. Ne vienas, kuris parvyksta iš Švedijos ar Suomijos, ima domėtis ir aiškintis, kokie pirciu projektai yra patys tinkamiausi, kokią pirties rūšį reikėtų pasirinkti, į ką kreiptis dėl pirties įrengimo ir kt. Trumpiau tariant, norima turėti nuosavą ramybės, poilsio ir sveikatingumo oazę, kuri suteiktų mums daugybę nenuginčijamų privalumų. Taigi, verta apie juos pakalbėti šiek tiek plačiau.

Visų pirma, pats svarbiausias privalumas, kurio negalima praleisti pro savo akis, tai toksinų išvalymas iš mūsų organizmo. Turbūt žinote, kad prakaitas atlieka kur kas daugiau nei tik reguliuoja mūsų kūno temperatūrą. Daugybė kenksmingų cheminių medžiagų į mūsų organizmą kasdien patenka iš aplinkos – maisto, vandens, oro ir kt. Nepaisant to, kokia puiki ir subalansuota yra jūsų mityba bei bendras kasdienis sveikos gyvensenos režimas – nereikia abejoti, kad organizme yra šimtai – jei ne tūkstančiai – įvairių chemikalų, kurie turi didelės neigiamos įtakos mūsų bendrai būklei. Todėl toksinus būtina reguliariai ir efektyviai pašalinti. Būtent tai labai lengvai ir greitai padeda padaryti kaitinimasis pirtyje.

Pirties projektai

Prakaitavimas mobilizuoja toksinus, kurie yra riebaluose, o tuomet pasirūpina jų pašalinimu. Kaitinimosi pirtyje metu atsiveria mūsų odos poros, per kurias prakaitavimo būdu pašalinamos kenksmingos medžiagos. Žinoma, nereikia pamiršti, kad vos 10 ar 15 minučių, praleistų pirtyje, nepakanka. Tokių seansų turėtų būti ne vienas ir ne du. Be to, kaitintis pirtyje reikėtų stengtis pakankamai reguliariai (pvz., vieną kartą per savaitę). Be abejo, tai taip pat priklauso ir nuo jūsų sveikatos būklės, todėl prieš visą tai reikėtų pasitarti su savo gydytoju, kuris įvertintų jūsų būklę ir galėtų atsakyti ar jums galima lankytis pirtyje.

Dar vienas svarbus veiksnys, tai svorio mažinimas. Jei turi viršsvorį ar tiesiog jus jau kurį laiką neramina keli papildomi kilogramai, kurių nepavyksta atsikratyti sureguliavus savo mitybą, pirtis galėtų tapti nebloga svorio mažinimo alternatyva. Kaitinimosi pirtyje metu padidėja ne tik prakaitavimas, tačiau taip pat pagreitėja ir medžiagų apykaita, todėl kalorijas dega kur kas greičiau.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *