Kemperių nuoma: Anykščių apylinkių paslaptys

Anykščių apylinkėse gamtininkai jau senokai aptiko devono periodo šarvuotų žuvų liekanų. Ypač dag fosilijų atrasta Armonos ir Pelyšos upelių atodangose. Ne mažiau įdomūs neogeno periodo pabaigos ir kvartero periodo pradžios sluoksniai, liudijantys vieno laikotarpio perėjimą į kitą. Tai matyti mažo Šlavės upelio atodangose, kuriose neogeno baltasis kvarcinis smėlis laipsniškai pereina į paskutiniojo periodo juodos spalvos ežerinį sapropelitą. Apylinkėse gausu ir kitokių, gal ir mažiau žinomų gamtos paminklų, liudijančių įvairius geologinius reiškinius ir vienaip ar kitaip atsispindinčių padavimuose ar legendose, profesionalaus meno ir tautodailės kūriniuose.

Kaip ir bet kuriame kitame Lietuvos ar net visos Europos krašte, taip ir Anykščių apylinkėse patogiausia keliauti universaliausia transporto priemone – kemperiu. Tai erdvūs, funkcionalūs turistiniai automobiliai, kuriuose telpa visi artimiausi Jūsų draugai ir visas įmanomas komfortas: lovos, virtuvė, tualetas, dušas, garso ir vaizdo sistema, navigacinė sistema ir t.t. Taip patogiai ir originaliai keliauti svajoja dauguma, tačiau dažnai neranda laiko pasidomėti kelionėmis kemperiais ir paskubomis iškeliauja į “viskas įskaičiuota” keliones. Tačiau net ir Lietuvoje, pavyzdžiui, Anykščių apylinkėse, yra daug neregėtų vietų ir vaizdų naujiems patyrimams bei išgyvenimams.

Puntuko akmuo pavadintas garsaus senovės karvedžio vardu. Daug metų tai buvo didžiausias akmuo Lietuvoje, o šiandien nusileidžia tik Skuodo rajone pūpsančiam Barstyčio akmeniui. Puntukas riogso kairiajame Šventosios krante, prie Dvaronių kaimo. Puntukas – savotiškas gamtos, archeologijos ir dailės paminklas.

Paslaptingumu ir nepaliestos gamtos grožiu garsus Karalienės liūnas – hidrogeologinis gamtos paminklas. Tai Šventosios slėnio dešinėje pašlaitėje esantis trikampis ežerėlis piečiau Pašventupio kaimo. Karalienės liūnas yra unikali versmė, kurią maitina spūdinis požeminis vanduo.

Lajų takas – tai įspūdingas 300 metrų ilgio takas medžių viršūnėse, užsibaigiantis 344 metrų aukštyje esančia apžvalgos aikštele bei suteikiantis galimybę apžvelgti unikalų Anykščių šilelio kraštovaizdį, Šventosios vingius ir miesto bokštus. Medžių lajų take – šešios stotelės, kviečiančios susipažinti su gamtos ir kultūros vertybėmis.

Anykščių apylinkių grožis įkvėpė mūsų literatūros klasikus Antaną Baranauską, Joną Biliūną, poetus Eduardą Mieželaitį, Bronę Buivydaitę ir kitus garsius meno kūrėjus.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *