Kelionių fotografas ir fotografijos

Šiandien viena iš labiausiai mus dominančių temų neretai yra kelionės. Pastaruoju metu vis daugiau ir daugiau yra galimybių išvykti, planuoti savo atostogas. Augant šalies ekonomikai, auga mūsų pajamos ir didėja galimybių kiekis keliauti ne tik savo šalyje, tačiau vykti į Europą ar egzotiškus kraštus kaip Aziją, Pietų Ameriką , Afriką ar Australiją. Visi grįžę iš kelionių neretai kviečiame jeigu ne būrį draugų, tai bent artimiausius šeimos narius, kuriems pristatome savo kelionės metu užfiksuotas ir mums gražiausias akimirkas.

Fotografas vestuvėmsPlečiantis technologijoms dabar kelionėse mes galime padaryti puikias nuotraukas ne tik fotoaparatu, bet ir telefonu ar nešiojama planšete. Ne keista, kad taip po truputį, kiekvienas keliautojas tampa ir kelionių fotografu. Ypatingai išsivysčius tokiems socialiems tinklams kaip Facebook ar Instagram, turime ypatingai lengvas galimybes dalintis savo kelionių akimirkomis šiuose tinkluose. Kai kurie iš asmenų sugeba fotografuodami ir tapti itin populiariais socialiniuose tinkluose. Šiuo metu vienas iš galimų pajamų šaltinių yra tapti kelionių fotografu. Nereikėtų iš karto apsidžiaugti, nes kelionių fotografas pirmiausia turi tapti pripažintu ir sėkmingu.

Kaip tampama sėkmingu kelionių fotografu paklausite. Pirmiausia kelionių fofotgrafas turi savo paskyras Facebook, Instagrame, jo nuotraukos yra mėgiamos didelės visuomenės dalies, jos vertinamos Facebook Like ar Instagram programos širdelėmis, neretai kelionių fotografą sutiksite ir vestuvėse, kur jis tamp vestuvių fotografas. Augantis sekėjų skaičius, taipogi yra vienas iš rodiklių, kad asmens pateikiamos nuotraukos ir užfiksuoti vaizdai yra skoningi, gražūs, kokybiški ir profesionalūs. Vis dėlto neeikėtų tikėtis, kad jeigu turite didelį kiekį draugų socialiniuose tinkluose, greitai tapsite profesionaliu ir pripažintu kelionių fotografu.

Tikrai geras ir profesionalus kelionių fotografas neretai anksčiau nenaudojo jokių socialinių tinklų. Savo karjeras pradėjo iš pašaukimo, norėdami keliauti, pažinti ir fiksuoti gražiausias kelionių akimirkas. Kai kurie kelionių fotografai specializuojasi tam tikrose srityse. Vieni fotografai ieško tinkamų kadrų, kurie perteiktų šalies žavesį, tokias nuotraukas renka ilgą laiką, siūlo jas turizmo departamentas ar kitoms atsakyngoms įstaigoms tikėdamasis, kad jo nuotraukos būtų tinkamos prezentuoti šalį ir taip didinti atvykstančių turistų skaičių. Kiti fotografuotojai specializuojasi į kalnų fotografijas, nuolat vyksta į sudėtingas ekspedicijas, kurių metu fiksuoja gražiausias kalnų viršūnes ir magiškiausius saulėtekius. Kiti mėgsta miestą ar žmones, keliauja per šalis rinkdami išsamią vaizdinę medžiagą apie tautas, jų gyvenimo papročius, tradicijas, stengiasi pagauti akimirkasiš vietinių gyvenimo. Kelionių fotografas norėdamas perteikti žmonių emocijas, jų nuotaikas, stengiasi užfiksuoti kadrus, kuriuose gyventojai pateikia žinias neverbaline t.y kūno kalba. Norintys perteikti vaizdu pasaulio patiekalų skirtumus, keliauja nuo ūkininkų laukų, kuriuose auginami ryžiai, kavos pupelės, vaisiai, daržovės ar prieskoniai iki virtuvės, kurioje gaminami egzotiškiausi patiekalai.

Taigi, pripažinti kelionių fotografai ir akimirkų fiksavimo meistrai dalyvauja nacionaliniuose konkursuose, pateikdami savo geriausius kadrus. Kai kuriems pavyksta sudaryti sutartis su tokiais žiniasklaidos gigantais kaip Lonely Planet ar National Geographic. Kai kurie fotografai sulaukia savo pripažinimo rengdami savo fotonuotraukų parodas ar atidarydami galerijas. Norėdami būti rinkoje jie kuria savo nuotraukų internetinius blogus, socialines paskiras ar spausdina savo vardo fotonuotraukų albumus ar knygas su kelionių istorijomis.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *