Keliaujame po Šiaurės Europą

OslasAr šiaurės Europa yra populiari kelionių kryptis? Ko gero, ne tokia populiari kaip pietų Europa. Kodėl? O gi tiesiog dėl klimato! Kas gi nori praleisti atostogas susisukęs į neperliejamą striukę ir šiltą megztinį? Ir vis dėl to, tokių atsiranda. Ir ne vienas. Juk šiaurės Europa yra apdovanota nuostabia gamta ir įspūdingais peizažais. Be to, čia ir miestai yra turtingi ir dažnai sutvarkyti, pritaikyti ir turistams. Pasižvalgykite po Oslą, Stokholmą ar Geteborgą – šie miestai turistams yra tikrai palankūs. Pakeliaukime po šiaurės Europą ir pamatysime, ką ten galime aplankyti, ką sužinoti, ką pamatyti ar išbandyti savo jėgomis.

                  Į šiaurės Europą dažnai galima nebrangiai nuskristi pigiomis oro linijomis. Skrydžius ten vykdomi nuolatos, kai kurie iš jų sezoniniai, tačiau, pavyzdžiui, Oslą, emigrantų pamėgtą miestą, galima aplankyti bet kuriuo metų laiku. Ir dažnai visai nebrangiai – vos už 10 eurų. Taip pat iš Lietuvos galima nuskristi į Alesiundą, į Stokholmą, į Bergeną. Žiemą skrydžiai paprastai būna atpigę, tačiau ir orai žiemą šiaurės Europoje nėra patys maloniausi. Visgi, jei pinigų netaupote, galite keliauti vasarą – jei pasiseks, ant jūsų galvos nepils lietus visas atostogas ir galėsite laimingi, su šypsena veide, keliauti ir po miestus ir po nuostabią Norvegijos, Švedijos ar Suomijos gamtą.

                  Ko gero, įspūdingiausia iš šiaurės Europos šalių yra Norvegija. Ir ne dėl to, jog ten yra tokie įdomūs miestai kaip Stavangeris, Oslas ar Bergenas. Tiesiog Norvegijoje yra aukščiausi šiaurės Europos kalnai ir gamtos peizažai čia tiesiog gniaužia kvapą. Dar gi Norvegija garsėja ir fiordais – giliomis įlankomis, toli įsiterpusias į žemyną. Čia vykdomos ekskursijos, plaukiojimai kanojomis ir žvejyba.

                  Švedija garsėja Abisko parku, esančiu šalies šiaurėje. Čia galima pasibastyti pėsčiomis, sutikti daug panašių turistų ir pamatyti, kokia tyra ir mažai žmogaus rankų paliesta gamta gali būti. Parke ar jo apylinkėse taip pat rengiamos ekskursijos su gidais ar tiesiog aktyvios pramogos. Be to, Švedijoje yra pigiau nei Norvegijoje. Pavyzdžiui, žinome, jog Oslas yra vienas brangiausių miestų pasaulyje. Suomija nors ir neturi didelių kalnų, tačiau turi begalinius miškus ir ežerus, laukiančius kada čia užklys įžengs su gamta norinti pabūti būtybė.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *