Kaip prižiūrėti savo nuosavą automobilį

Neseniai atliktų tyrimų duomenimis nustatyta, kad nemaža dalis transporto priemonių patiria techninius gedimus ir patenka į autoįvykius dėl netinkamos jų priežiūros. Tačiau nereikėtų manyti, kad nuolatinė automobilio priežiūra visuomet yra susijusi su labai didelėmis išlaidomis. Jei visi reikiami darbai įgyvendinami laiku, užkertamas kelias rimtesniems techniniams gedimams, kurie gali neatitaisomai pažeisti tam tikras svarbias automobilio detales. Todėl automobilių gamintojai visuomet rekomenduoja turimas transporto priemones prižiūrėti vadovaujantis visais reikalavimais ir nustatytomis taisyklėmis – tai užtikrina automobilio ilgaamžiškumą.

Reguliarus automobilio filtrų tikrinimas

Oro ir tepalų filtrai reikalauja reguliaraus tikrinimo. Kai filtravimo sistemos užsikemša nuo nešvarumų ir dulkių, tai neigiamai paveikia visą variklio sistemos darbą. Todėl kiekvienas automobilio savininkas turėtų reguliariai keisti ne tik tepalus, tačiau ir filtrus.

Tikrinkite padangas

Padangose esantis slėgis taip pat yra dar vienas svarbus veiksnys, kuris gali nulemti automobilio saugumą ir jo efektyvumą. Jei padangose yra sumažėjęs slėgis (t.y. jos yra pakankamai subliuškusios), apytiksliai 15 proc. sumažėja automobilio variklio darbo efektyvumas ir padidėja kuro sąnaudos. Be abejo, nereikėtų pamiršti, kad nepakankamai pripūstos padangos taip pat sutrumpina ir jų tarnavimo laiką.

Automobilio dažymas ir bendra kėbulo priežiūra

Kiekvienas transporto priemonės savininkas turėtų suprasti, kad reikia deramai ir reguliariai rūpintis ne tik dideliu automobilio našumo išsaugojimu, tačiau taip pat ir jo išorine būkle. Bėgant metams ir dažnai eksploatuojant automobilį, jo kėbulą pažeidžia įvairūs neigiami aplinkos veiksniai, todėl kartais yra reikalingas dažymas ir kiti kėbulo remonto darbai.

Reguliari automobilio patikra

Dauguma vairuotojų automobilių remonto dirbtuvėse yra pratę lankytis tik tuomet, kai jų transporto priemonė patiria vienokius ar kitokius techninius gedimus. Tačiau jei norime laiku užkirsti kelią didelėms problemoms, autoservise turėtume lankytis dažniau. Nepaisant to, kad automobilio patikros metu automechanikai gali neužfiksuoti jokių techninių gedimų – galėsite jaustis kur kas ramiau dėl savo transporto priemonės tinkamos techninės būklės. Nereikėtų pamiršti, kad taip pat turėtumėte reguliariai patikrinti automobilio akumuliatorių. Tai ypač svarbu prasidedant žiemai. Kadangi akumuliatorių kainos nėra didelės, nepamirškite reguliariai atsinaujinti.

Taigi, jei laiku išspręsite visus automobilio priežiūrai svarbius klausimus, savo transporto priemonę eksploatuosite kur kas ilgiau ir sėkmingiau.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *