Kaip pasitikrinti regėjimą namuose

Dauguma žmonių į akių gydytoją kreipiasi tik tada, kai turi problemų. Bet ar žinojote, kad regėjimą galite pasitikrinti namuose? Atlikę keletą paprastų testų, galite sužinoti, koks yra jūsų regėjimas ir ar jums reikia kreiptis į gydytoją. Šiandien parodysime, kaip atlikti tris skirtingus testus. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau informacijos!

Yra keletas būdų, kaip namuose pasitikrinti regėjimą. Vienas iš paprasčiausių metodų – Snelleno testas. Jam atlikti reikės popieriaus lapo su Snellen abėcėle (jį galite rasti internete arba pas vietinį optometrijos specialistą). Turėdami lapą, laikykite jį ištiestos rankos atstumu ir uždenkite vieną akį. Kita akimi skaitykite kuo toliau lape. Pakartokite procesą su kita akimi. Jei abiem akimis galite perskaityti apatinę lapo eilutę, jūsų regėjimas yra 20/20. Jei ne, gali tekti kreiptis į akių gydytoją. Kitas būdas pasitikrinti regėjimą – naudoti Amslerio tinklelį. Šis testas naudojamas geltonosios dėmės degeneracijai – būklei, kuri pažeidžia regėjimo lauko centrą, – nustatyti. Norėdami atlikti testą, atsispausdinkite Amslerio tinklelį (jį vėlgi galite rasti internete) ir laikykite jį maždaug 14 cm atstumu nuo veido. Uždenkite vieną akį ir sutelkite dėmesį į tašką tinklelio centre. Žiūrėdami į tašką atkreipkite dėmesį į bet kokias banguojančias linijas, tamsias sritis ar tuščias vietas regėjimo lauke. Pakartokite šį procesą su kita akimi. Jei bet kurioje akyje pastebėsite kokių nors pakitimų, nedelsdami užsirašykite pas oftalmologą. Šie testai – tai tik keletas būdų, kaip galite pasitikrinti regėjimą namuose. Skirdami kelias minutes per dieną jiems atlikti, galite užtikrinti, kad jūsų akys yra sveikos, ir sumažinti riziką, kad ateityje kils rimtų problemų.

Kaip rūpintis regėjimų namuose

1.  Valgykite sveiką maistą

Vienas iš geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti regėjimui, yra sveika mityba. Maisto produktai, kuriuose gausu vitaminų A, C ir E, taip pat omega-3 riebalų rūgščių, gali padėti apsaugoti akis nuo pažeidimų ir išlaikyti jas sveikas.

2.  Reguliariai tikrinkitės akis

Svarbu reguliariai tikrintis akis, net jei nemanote, kad turite kokių nors regėjimo problemų. Akių patikrinimai gali padėti anksti nustatyti problemas, kol jos netapo rimtos.

3.  Nešiokite akinius nuo saulės

Būdami lauke nešiokite akinius nuo saulės, kurie padės apsaugoti akis nuo žalingų ultravioletinių (UV) saulės spindulių. UV spinduliai gali pažeisti akis ir sukelti tokias ligas kaip katarakta ir geltonosios dėmės degeneracija.

4.  Mesti rūkyti

Rūkymas kenkia bendrai sveikatai, taip pat ir regėjimui. Rūkymas didina kataraktos ir geltonosios dėmės degeneracijos riziką. Jei rūkote, metimas rūkyti yra vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti savo akims.

5.  Naudokite apsauginius akinius

Jei dirbate su cheminėmis ar kitomis medžiagomis, kurios gali pakenkti jūsų akims, svarbu dėvėti apsauginius akinius, kad jas apsaugotumėte.

Regėjimo tikrinimas namuose – puikus būdas anksti pastebėti problemas. Atlikę šiuos tris paprastus testus, galite sužinoti, kaip sekasi jūsų akims ir ar jums reikia kreiptis į gydytoją. Jei turite kokių nors rūpesčių dėl regėjimo, būtinai kreipkitės į Optika Vizija šiandien. Mūsų specialistų komanda gali padėti jums gauti reikiamą priežiūrą, kad jūsų akys būtų sveikos.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *