Kaip įsirengti tikrai gražų alpinariumą?

Norint įsirengti iš tikrųjų gražų ir jums patinkantį alpinariumą, reikia tvarkingai kurti jį pagal ilgametę sodo ekspertų patirtį, ir, be abejo laikytis tvarkos. Prieš pradedant kurti savo svajonių alpinariumą, turėtumėte žinoti, kad yra kelių skirtingų tipų alpinariumai. Visų pirma, jie gali būti skirtingų formų – stačiakampio arba ovalo.

Akmenys alpinariumams, kurie yra reikalingi sukurti alpinariumo dizainą, taip pat turi ir kitokių, papildomų funkcijų. Viena iš jų – suteikti reikalingą vėsą, drėgmę arba užuovėją retesnės rūšies augalui. Alpinariumuose dažnai būna gana retų augalų, kurių augimui reikia specialių sąlygų. Visgi, įdomu yra ir tai, kad dažniausiai šlaito nuolaidas, labiausiai tinkantis alpinariumui, yra dešimt laipsnių. Tačiau, galima sukurti ir įdomesnį, originalesnį alpinariumą su kitokiu šlaitu. Reljefas nebūtinai turi būti lygus, net gi priešingai – jeigu jis nelygus, tai gali būti didelis pranašumas alpinariumo grožiui sukurti.

Akmens skaldaO kas tinka šalia alpinariumo? Be abejo, prieš pradedami kurti savo rojaus kampelį, jūs pagalvosite apie bendrą kompoziciją. Turime keletą patarimų, kaip sukomponuoti alpinariumą su kitais gražiais dalykais. Pavyzdžiui, labai pagražintų vaizdą tvenkinys. Tai gali būti nedidukas tvenkinys su gražiomis žuvytėmis, lelijomis. Taip pat galima padaryti ir kelis dirbtinius upelius. Be jokios abejonės, galima netoli alpinariumo auginti ir gana didelius medžius, tačiau pakankamai svarbu, kad tie medžiai savo šakomis nebūtų aukščiau pačio alpinariumo – tai gali pagadinti vaizdą.

Po to, kai jūsų alpinariumas bus įrengtas, reikės pasidomėti skaldos kaina, o taip pat ir akmenys kaina – kiek kainuoja jūsų norima skalda ir akmenys, ir kaip juos tinkamai sukomponuoti su augalais? Kalbant apie akmenys kaina, gerokai pigiau bus, jeigu mėginsite pirkti dekoratyvinius ar funkcinius akmenis internete – mes atlikome nedidelį tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad žmonės, kurie perka skalda kaina, dažniausiai moka gerokai pigiau internetu, nei įprastose sodo reikmenų parduotuvėse.

Daugelis akmenų alpinariumui yra perkami tam, kad galima būtų sukomponuoti gražų vaizdą. Tačiau reikėtų paminėti ir tai, kad kai kurie akmenys atlieka kokią nors funkciją. Pavyzdžiui, jeigu jūsų alpinariume bus nemažai tokių augalų, kuriems reikės papildomos vėsos, tai jums teks nusipirkti kelis papildomus akmenis, kurie suteiktų šiems augalams vėsos.

Kalbant apie pačią struktūrą, alpinariumo apačioje dažniausiai yra išdėstomi tik labai dideli, tai yra, patys didžiausi akmenys. Be jokios abejonės, reikia paruošti ir tinkamą duobutę tiems akmenims. Dažniausiai, duobutės yra šiek tiek didesnės už pačio akmens pagrindą.

Be abejo, akmenys alpinariume yra tikrai svarbūs, ypač jeigu jūs perkate atvežtinius akmenis – galite rasti nemažai granito ir kitokių akmenų, kurie yra spalvoti ir iš tiesų padės sudaryti jums įspūdingą vaizdą savo alpinariume. Visgi, reikėtų nepamiršti ir to, kad dažniausiai alpinariumai yra kuriami dėl išskirtinių augalų bei gėlių, todėl visuomet pasistenkite atrasti geriausią harmoniją tarp gėlių, augalų ir akmenų ir jums tikrai pavyks sudaryti patį gražiausią alpinariumą, kuriuo džiaugsis tiek jūsų namiškiai, tiek ir visi svečiai, kurie užsuks į jūsų namus pasigrožėti.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *