Kaip apšiltinti namą
Patogi aplinkos temperatūra tai yra vienas iš svarbiausių laimingo gyvenimo sudedamųjų dalių. Kai yra šaltas oras yra būtina maksimaliai išsaugoti šilumą patalpoje, kurioje jūs būsite. Vasarą, priešingai neleis patogiai temperatūrai padidėti nuo kaitinančios saulės. Su šiomis užduotimis gali susitvarkyti šilumą izoliuojančios medžiagos, kurios pasižymi minimaliu šilumos pralaidumo, kurios neperduoda šilumos ir šalčio nuo vienos pusės link kitos. Namo apšiltinimas tai yra labai rimta užduotis. Kokios yra šilumą izoliuojančių medžiagų rūšys? Namo šiltinimas gali būti atliekamas naudojant tokias medžiagas kaip putų polistirolas. Ši medžiaga puikiai tinka, kai reikia apšildyti patalpas. Su šios medžiagos pagalba galima apšildyti ne tik sienas, tačiau ir lubas. Taip pat labai dažnai šiltinimo metu yra naudojama mineralinė vata. Šiam šiltinimui yra būtina tinkamai įrengti karkasą su kurio pagalba yra atliekamas mineralinės vatos tvirtinimas. Kaip yra atliekamas namo šiltinimas iš išorės. Jei tai nebus padaryta, tokiu atveju greičiausiai šiltinimas iš vidaus nesuteiks reikiamo efekto. Prieš tai, kai bus atliekamas namo apšiltinimas jums reikia sužinoti iš kokios medžiagos jis yra pastatytas. Kai yra šiltinami rąstiniai namai visos sienos turi būti apdorojamos naudojant antiseptikus, taip pat jos yra apdorojamos prieš gaisrą kovojančiomis medžiagomis. Tada išorėje yra sumontuojamas tinklas. Tada turi būti atliekama garų izoliacija ir tik tada šilumą izoliuojanti medžiaga. Šiam tikslui jums puikiai tiks ekovata. Tačiau labai svarbu, kad medžiaga nepakeistų jūsų statinio struktūros. Jei jūs turite plytinį namą tokiu atveju yra rekomenduojama pagalvoti apie statybą ir tinkamai sumontuoti šilumą izoliuojančias medžiagas, kurios bus montuojamos tarp išorinės ir vidinės sienos.
Jei pradėtume nuo svarbiausių ypatybių, kai yra kalbama kas yra namo apšiltinimas tokiu atveju reikia pradėti sienų šiltinimą iš išorės ir tai garantuotai sumažins energijos sąnaudas jūsų namuose. Žinoma, labai svarbią reikšmę turi ir grindų šiltinimas pirmame aukšte ir stogo šiltinimas. Tačiau galima pradėti ir nuo sienų. Ir tada jau reikia nustatyti koks bus kitas etapas. Tam, kad namo apšiltinimas būtų atliktas kokybiški ir per trumpą laiką yra būtina įsigyti reikiamus įrankius, bei priemones. Tačiau jei jūsų namai yra pakankamai didelį, tiek kalbant apie plotį, tiek ir apie aukštį tokiu atveju jums yra reikalingi mobilūs bokšteliai, kurie padės tinkamai apšildyti namus. Pati pigiausia šilumą izoliuojanti medžiaga tai yra putplastis. Jums gali būti reikalingi 4-5 cm storio lapai. Jų kiekis yra apskaičiuojama atsižvelgiant į tai koks yra sienų plotis, bei įvertinant nedidelę atsargą.
Geriausia jei sienų šiltinimas yra atliekamas iš išorės, jei jos yra idealiai lygios. Kai ant sienų yra pastebimi nukrypimai, tokiu atveju jos turėtų būti išlyginamos. Tai galima padaryti naudojant įprastus smėlio-cemento mišinius arba klijus. Jei sienų defektai yra labai stiprūs tokiu atveju lyginimui gali būti naudojami putplasčio gabalai. Vėliau paviršius yra apdorojamas gruntu, kad būtų užtikrinamas geresnis sukibimas su klijais. Pradžioje, kai yra atliekamas namo apšiltinimas yra tvirtinamas startinis profilis, kuris sugebės išlaikyti pirmą medžiagos sluoksnį. Lapai klijuojami nuo sienos krašto apačios, pagal plytinį išklojimą. Geriau tai daryti iš tokios pusės, kurioje taip ryškiai nebus matomos klaidos. Namo apšiltinimas gali būti atliktas labai greitai , net per 2-3 dienas. Labai svarbu, kad šiltinimo metu naudojamos medžiagos turi patikimai priglusti viena prie kitos. Viskas yra daroma taip, kad būtų užtikrinamas konstrukcijos patikimumas.
Tikrai neblogas straipsnis, daug vertingos informacijos apie namų apšiltinimą. Ačiū autoriui!
O ne paprasčiau įsigyti energetiškai efektyvų naujos statybos namą ir nesukti sau galvos? Juk internete pilna parduodamų namų skelbimų. Nusiperki ir nesuki sau galvos.