Kada reikalingi echoskopiniai tyrimai

Siekiant tiksliai diagnozuoti įvairias ligas ne visuomet pakanka kraujo mėginių ar kitų standartinių tyrimų. Tikslesnei diagnozei gali būti reikalingas vaizdinis tyrimas. Vienas iš efektyvių vaizdinių tyrimų, ypač tiriant minkštuosius audinius, yra echoskopija. Tai ultragarso bangomis paremta metodika leidžianti gydytojui matyti detalų realaus laiko vidaus organo vaizdą ir aptikti įtartinas sritis ar darinius.   Pateiksime pagrindines situacijas, kada reikalingas echoskopinis tyrimas.

Daugumą kūno sričių rekomenduojama echoskopu tirti profilaktiškai. Tai ypač aktualu dėl vėžinių susirgimų, kadangi esant pradinei vėžio stadijai galite nejausti visiškai jokių simptomų, o echoskopinis tyrimas jau užfiksuos pakitimus organuose ar audiniuose. Kuo anksčiau identifikuojamas piktybinis darinys, tuo gydymas efektyvesnis. Ultragarsinius vidaus organų ir skydliaukės tyrimus reikėtų atlikti bent kartą metuose, moterims papildomai vertėtų išsitirti krūtis.

Echoskopija reikalinga tuomet, kai jaučiate skausmus ar nemalonius pojūčius tam tikrose kūno srityse ir norite žinoti tikslią jų priežastį. Jei skundžiatės padidėjusiu pilvu, jei sutriko šlapinimasis ir pilvo apačioje ar šlapimo takuose kartojasi skausmai, reikėtų atlikti pilvo ir mažojo dubens organų echoskopiją. Padidėjusi kaklo apimtis, skausmai ar tempimo pojūtis kakle gali signalizuoti apie skydliaukės ir limfmazgių sutrikimus, todėl rekomenduojama atlikti šių sričių echoskopinį tyrimą. Moterims, turinčioms krūtų implantus, echoskopija rekomenduojama krūtyse dažnai jaučiant maudimą ar stipresnį skausmą.

Ultragarsinis tyrimas yra nepakeičiamas metodas, kai reikalingas nėštumo nustatymas ir jo eigos stebėjimas. Ankstyvojo nėštumo atveju galima įsitikinti, ar tai nėra negimdinis nėštumas, echoskopiją ginekologas gali rekomenduoti, jei pastebimas kraujavimas iš makšties. Vėliau tiriama vaisiaus būklė, jo raida. Gydytojas akušeris ginekologas ar echoskopuotojas tikrina vaisiaus širdies plakimą, atsižvelgiama į vaisiaus vandenų kiekį ir kitus svarbius faktorius.

Jei šeimos gydytojas įtaria organizme esant auglį, cistą, ar akmenis, jei baiminatės dėl krūtų, vidaus organų ar lytinių organų sveikatos, pasitikrinkite savo sveikatą greitu ir neskausmingu echoskopiniu tyrimu. V. Jonaitienės privačioje ginekologijos klinikoje galima atlikti daugelio rūšių echoskopijas. Čia jūsų laukia atidus ir malonus personalas, išsami informacija apie ligų diagnostiką ir gydymą.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *