Ką vairuoja turtingos pensininkės?

toyota-modeliaiAutomobiliai, o dar kreivame kontekste, koks ir yra gautas tokio pavadinimo pagalba – tema, pro kurią tūlas lietuvis sunkiai praeina nepasigilinęs ir nepakomentavęs. O man tai – puiki tema nors kaip nors užsivesti ir parašyti straipsnį. Apie automobilius. Apie kietus, gerus automobilius, kuriuos vairuoja turtingos pensininkės. Kiek paskaidydami šias sąvokas, bandysime pasiekti bendrą rezultatą, kažkokią išvadą, kuri leis mums būti užtikrintiems dėl vieno ir teisingo atsakymo. Užbėgant įvykiams už akių, iš karto pasakau, jog pradžioje to atsakymo neatskleisiu, vien dėl to, jog tiesiog verta paskaityti iki galo.

Turtas ir automobiliai visų pirma asocijuojasi su prabangiais, galingais, kartais dideliais, o kartais – prie žemės prispaustais aerodinaminiais inžinierių sprendimais. Toks automobilis, kad ir kokio modelio jis bebūtų, – puikus būdas pasipuikuoti, koks gi jūs turtingas esate, kad galite tai įpirkti. Dažnai tokiame socialiniam sluoksnyje savo vietą turi ir konkretus modeliai – Ferrari, Porsche ar Lamorghini bus be abejo geriau vertinamas pasirinkimas nei kokia nors Toyota, nors ir koks sportinis GRMN modelis. Taigi, svaru ne vien išvaizda.

Tačiau atsigręžus į ne tik turtingą, bet ir protingą pasaulio dalį, pavyzdžiui Skandinaviją, vaizdą galime išvysti kiek kitokį. Čia dažnai turtingieji dar turi išlaikę ir kitokias gyvenimo ir žmogiškąsias vertybes, kitus prioritetus. Savo galva uždirbtas turtas dažnai naudojamas kur kas racionaliau. Prabangus automobilis čia jau nėra gero tono ženklas. Juolab, kai yra ir supratimas, kad tokio ir išlaikymas kainuos nepigiai. Tokiose kultūrose į pasaulį žiūrima per racionalumo prizmę – geriau patikimas, japoniškas, pavyzdžiui Toyota ar Lexus automobilis, kurio įvairios sąnaudos pinigine išraiška bus ženkliai mažesnės, o automobilis kaip daiktas tarnaus ne ką prasčiau už minėtas Porche ar Ferarri.

Kalbant apie kitą klausimo dalį, tai yra apie vyresnio amžiaus vairuotojus, čia paprastai turime aiškiau išsiskiriančią bendrą tendenciją. Vyresni žmonės vertina gyvena, važiuoti ir važiuojant rizikuoti niekur neskuba, tad greiti, galingi sportiniai automobiliai – tikra retenybė senelio garaže. Čia daug populiaresni tie patys toyota-modeliai.eu ar kiti panašūs tiesiog patikimi automobiliai, per daug nesižvalgant kažkokių išskirtinumų demonstravimą. Apibendrinus galima pasakyti, jog turbūt kaip ir kiekvienu žemišku klausimu, atsakymai gali būti be galo įvairūs, tačiau didesni tikimybė išvysti turtingą močiutę su Toyota Corolla nei su Porche automobiliu daugelyje pasaulio kraštų.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *