Ką turite žinoti prieš perkant kontaktinius lęšius?

Kontaktiniai lęšiai – tai populiariausia regos korekcijos priemonė. Jeigu jūsų rega sutrikusi ir nešiojate akinius, tai tikriausiai tai labai paveikia jūsų aktyvų gyvenimą, gebėjimą sportuoti arba užsiimti bet kokia aktyvia, vikria veikla. Jei taip, tai pati geriausia ir moderniausia alternatyva – kontaktiniai lęšiai. Nors linzių pasirinkimas yra labai platus, nežinant kai kurių svarbių kriterijų galima išsirinkti  lęšius kurie jums netiks. Taigi ką svarbiausia žinoti prieš juos įsigyjant?

Kai nuspręsite pradėti nešioti lęšius, pirmiausia apsilankykite pas akių priežiūros specialistą, kuris padės nustatyti bazinę kreivę, išmatuoti diametrą ir parinkti lęšių dioptrijas kaip tik jums. Kai atliksite šiuos žūtbūtinius tyrimus galite išsirinkti norimo režimo linzes. Jos skiriasi ne tik kaina , bet ir nešiojamos skirtingą laiko tarpą bei turi skirtingas paskirtis.

Patys patogiausi ir labiausiai akių sveikatą saugantys tai vienadieniai kontaktiniai lęšiai. Juos galite nešioti tik vieną dieną, jų išsiimti ir vėl įsidėti bei nešioti nevalia. Jei taip padarysite, tai sukursite puikias galimybės į akį patekti infekcijai. Vienadieniai lęšiai yra patogūs tuo, kad jų nereikia valyti ir prižiūrėti, dezinfekuoti. Vakare tiesiog išsiimkite juos ir išmeskite, o kitos dienos ryte įsidėsite visiškai naujus.

Dažniausiai nešiojami ir didžiausiu populiarumu pasižymintys yra mėnesiniai kontaktiniai lęšiai. Jeigu juos gerai prižiūrėsite, jie jums puikiai tarnaus nors ir visą mėnesį. Svarbiausia nepamiršti juos vakare išsiimti ir palaikyti dezinfekuojančiame tirpale bent 6 valandas. Tik būkite atsargūs: jeigu reguliariai nekeisite tirpalo, gali atsirasti infekcijos grėsmė.

Ypač tingiems nešiotojams yra prailginto nešiojimo kontaktiniai lęšiai. Jų deguonies pralaidumas yra kur kas didesnis, nei kitų linzių. Juos galite nešioti nors ir visą mėnesį neišsiemus, tik nepamirškite juos pakeisti naujais kai pasibaigs naudojimo terminas. Jeigu lęšius nešiosite ilgiau nei leidžia gamintojas, keliate didžiulį pavojų savo akių sveikatai ir jūsų regėjimas gali dar labiau sutrikti. Taip pat galite jausti perštėjimą, matyti paraudimus. Būtent dėl šių priežasčių, šie lęšiai yra rekomenduojami tik žmonės su nejautriomis akimis. Pusės metų arba trijų mėnesių lęšiai yra kur kas storesni nei kitos linzės, bet jas išsiimti kur kas lengviau, bet būtinai išsiimkite jas vakare ir nepamirškite, kad jos taip pat reikalauja rimtos priežiūros.

Kontaktiniai lęšiai egzistuoja ne tik tam, kad pakoreguoti regą. Taip pat galite nusipirkti ir akių spalvą pakeičiančius arba paryškinančius lęšius. Labai dažna klaida, kuria padaro žmones, įsigydami šias linzes, tai bandymas pakeisti akių spalvą į kitą, nekreipiant dėmesio į savo spalvą. Įsidėjus šias linzes akis įgaus naują, unikalią spalvą. Keisti šviesios spalvos akis yra kur kas lengviau, nes tamsios akys yra ryškesnės.

Šis tekstas apie kontaktinius lęšius parengtas remiantis Lensor puslapyje pateikta informacija.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *