Ką gi iš tikrųjų dirba vestuvių fotografas

vestuviu fotografas vilniujeNors pagalvojus apie vestuvių fotografo darbą gali iš pirmo žvilgsnio ir pasirodyti, jog jis tiesiog pafotografuoja šventiškai nusiteikusią vestuvininkų kompaniją ir po to pasiima didžiulį honorarą, taip toli gražu nėra. Tiksliau, toli gražu nėra vien tai. Kaip sako dauguma patyrusių vestuvių fotografų, pati darbo trukmė jau šventės metu sudaro vos keliolika ar iki trisdešimt procentų laiko, kurį jie skiria vienoms vestuvėms. Vien kiek laiko atima pasitarimai su jaunavedžiais, derybos, vietos derinimai, na o jau po fotografavimo prie nuotraukų atrinkimo ir koregavimo galima užtrukti ir ne vieną dieną ar naktį. Jei jaunavedžiai pageidauja, kur dar foto knygų maketavimas, dizaino sprendimai, jų užsakymas, spausdinimas ir galų gale vėl susitikimas su užsakovais. O pabėgant nuo konkrečių vestuvių, kuriose dirba fotografas, dar jam reikia ir reklamuotis, ir tobulėti, ir mokytis, ir visai tai vien tam, kad galėtų fotografuoti vestuves iš viso.

Taigi, jei jaus susiradote vestuvių fotografą ir pradeda su juo derybas, nevertėtų nustebti prakalbus apie šimtus ar net ne gerokai virš tūkstančio eurų kainuojančias jo paslaugas. Į tai įeina ne vien tik tos kelios valandos vestuvių šventėje. Ir ne vien tik darbas su jūsų nuotraukomis. Kainuoja ir technika, ir kainuoja tikrai daug. Nes jei vestuvių metu jūsų fotografas naudoja tik vieną foto objektyvą, galite labai pagrįstai įtarti, jog apie kokybišką ir įdomią vestuvinę fotosesiją nelabai jis ką ir išmano. Rimtesni fotografai vienų vestuvių metu pakeičia ir tris, ir penkis, ir dar daugiau objektyvų, priklausomai nuo to kokia nuotraukos mintis, ką norimą perteikti, galų gale – kokios realios fizinės sąlygos. Ir visi tie objektyvai kainuoja tūkstančius eurų. Visą tai supratus, galima kur kas ramiau ir supratingiau vesti derybas su fotografu dėl kainos. Ir nuo visos pusės bus tik laimingesnės.

Galų gale, juk tenka ir važinėti, ir dažnai tikrai ne mažai. Toli gražu ne visiems tinka vestuvių fotografas Vilniuje, kuris atsisako važiuoti į užmiestį. Tiesą sakant, kažin ar taip būna iš viso. Fotografai atvažiuoja, ir neretai tikrai toli, tad vėl gi viskas kainuoja – ir kuras, ir laikas, ir, galų gale, tas kavos puodelis pakelės degalinėje, paryčiais grįžtant ūš jūsų šventės.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *