Ką galima užsiauginti namuose?

bonsaiKai kurie sako, jog pavydi tiems, kurie turi sodus ar daržus už miesto. Kur gali nuvažiuoti savaitgaliais ir laisvomis dienomis ir kapstinėtis. Na gal ne tiek kapstinėtis, kiek patys užsiauginti sveikų produktų – daržovių ir vaisių. Patys užsiauginę maisto, žinome, kad jis nėra purkštas chemikalais (jei patys to nedarėme), yra sveikas ir šviežias. Taip pat gerai tiems, kas turi sodus, nes jie gali užsiauginti ir įvairių gėlių, krūmų, įdomių medžių. Tačiau ar tikrai ką nors užsiauginti galima tik turint sodybą, daržą ar žemės sklypelį kaime? Panašias sąlygas galima turėti ir namuose. Tiesa, ne tokius didelius plotus, bet kažką užsiauginti visgi galime.

                  Namuose galime auginti įvairiausias gėles, kaktusus, bonsai medelius, daigus, netgi kai kurias daržoves. Ir tam visai nereikia ypatingų sąlygų. Jei turite įstiklintą balkoną – tai lyg nedidelis šiltnamis, kuriame galima užsiauginti pomidorų, agurkų, paprikų ir net kai kurių kitų daržovių. Balkonas tiks ir daigams auginti, kuriuos vėliau ruošiamės persodinti į lauką, į tikrą žemę. Ant palangės, geriausiai pietinėje pusėje, galima taip pat sėkmingai užsiauginti pomidorų ar agurkų. Be to, šilta aplinka puikiai tiks ir kviečiams, saulėgrąžoms daiginti. Šie smulkūs daigeliai puikiai tiks salotose – ir gražiai atrodys, ir duos skonį, ir suteiks sveikatos.

                  Kalbant apie gėles ir įvairiausius kaktusus, ne ką prastesni užsiėmimas yra bonsai medelių auginamas. Šie medeliai yra nedideli, tačiau atrodo išties įspūdingai – tai lyg didelių laukinių medžių sumažintos kopijos. Bonsai medelį nesunku įsigyti kone kiekvienoje gėlėmis prekiaujančioje parduotuvėje, Jų yra įvairių – lapuočių, spygliuočių, skirtinga žieve ir lapais. Išsirinkę vieną bonsai medelį, galime jį pasistatyti ant palangės ir pradėti prižiūrėti. O priežiūros jam reikia, jei norite užsiauginti ne paprastą medelį. Jums reikės žirklių, virvutės ar vielutės. Bonsai medelių šakos karpomos ir formuojamos – taip gaunamas neįprastos formos ir svečius stebinantis augalas – gerokai įdomesnis už kaktusą ar ten kokią petuniją, nedažnai pražystančią ir ilgai laiką džiuginančią tik lapais.

                  Namai – puiki vieta auginimui ir nereikia manyti, kad norint kažką užsiauginti reikia turėti didžiulį sodą už miesto. Jei tik skirsite tam šiek tiek erdvės ir laiko, galėsite džiaugtis nuostabiais, kartais ir valgomais, augalais savo namuose.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *