Į ką atkreipti dėmesį renkantis vairavimo mokyklą

Vairavimo kursaiBūsimam vairuotojui, aktyviai besirenkančiam kur mokytis vairuoti, iškyla begalė klausimų. Štai vienoje mokykloje dominuoja labai patogus paskaitų lankymo grafikas, kita siūlo žemiausią kainą, o trečia turi geriausius reitingus ir tikrai puikius atsiliepimus. Ir tokios dilemos patiriamos kone visų būsimų didžiųjų miestų vairuotojų – ten, kur vairavimo mokyklų yra gana didelis pasirinkimas. Štai Gyvenantiems kokioje nors Ukmergėje ar Skuode viskas kur kas paprasčiau – arba lankai kone vienintelę vairavimo mokyklą savo mieste, arba važinėji nemažus atstumus iki kitos. O štai vairavimo kursai Kaune ar bet kuriame kitame didesniame Lietuvos mieste galimi bent keliose ar net keliolikoje vairavimo mokyklų. tad apsisprendimas dažnai būna tikrai sunkus.

Labai svarbus kriterijus, į kurį verta atkreipti dėmesį prieš pradedant mokytis vairuoti – tai skirtingų vairavimo mokyklų reitingai. Jie yra viešai publikuojami internete ir yra paremti mokyklų absolventų praktinio vairavimo egzamino išlaikymų iš pirmo karto procentų. Kuo aukštesnis reitingas, tuo daugiau tos mokyklos kursantų Regitroje laikyti praktinio vairavimo egzamino lankėsi tik vieną kartą. Tai reiškia, kad jie buvo gerai jam paruošti.

Kita vertus, dažnam jaunuoliui, norinčiam įgyti vairavimo teises, kur kas svarbesni bus apie mokyklą sklandantys atsiliepimai. Jų galima rasti ir specialiuose portaluose, ir išgirsti tiesiog iš draugų. Ir jie gali būti labai įvairūs – nuo senų ir nepatogių automobilių, iki nemandagaus bendravimo ar pernelyg trumpų vairavimo pamokų. Kiekvienu atveju reikėtų juos priimti gana asmeniškai – ne visiems rūpi malonus bendravimas ar senas automobilis. Tuo tarpu kai kam galbūt tai bus kritiniai atsiliepimai, lemiantys visišką tos mokyklos atsisakymą.

Bet ne vien atsiliepimai ar vairavimo mokyklų reitingai lemia žmonių pasirinkimus. Bene dažniausiai pasirenkama tiesiog arčiausiai namų esanti vairavimo mokykla dėl patogumo. Kiti atvirkščiai – sutinka važiuoti net į kitą miestą vien dėl ženkliai žemesnės kainos. Nors iš pirmo žvilgsnio tai ir gali atrodyti juokingai, tačiau norint įgyti brangesnę vairavimo kategoriją, kainos vairavimo mokyklose gali skirtis gana stipriai. Ir dažnai galioja labai paprasta taisyklė, jog mažesniuose miestuose tokie kursai bus gerokai pigesni. Žinoma, toli gražu ne visur galima rasti įvairių kategorijų mokymo pasiūlymą. Viskas gana painu ir ne taip paprasta, tad įdėtos pastangos į informacijos paiešką ir atsiliepimų skaitymą daugeliu atveju leidžia priimti kur kas geresnį sprendimą.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *