Grūdų džiovinimas – ūkininkams naudingos paslaugos

Kiekvienam ūkininkui visuomet yra labai svarbus ne tik pats derlius ir jo gausumas. Ne ką mažiau svarbiu veiksniu išlieka ir nuimto derliaus išsaugojimas. Taip, jūs supratote visiškai teisingai – nepaisant to, koks bebūtų gausus derlius, jis gali tapti visiškai bevertis, jei laiku ir tinkamai nebus pasirūpinta derliaus apsaugojimu. Taigi, jei jūs ką tik pradėjote žemės ūkio veiklą ir ėmėte auginti grūdus, pasistenkite kaip įmanoma greičiau išspręsti būsimo derliaus išsaugojimo klausimą. Trumpiau tariant, jums bus reikalingas grūdų džiovinimas. Ir net jei manote, kad jūsų dabartiniame ūkyje esančiose ūkinės paskirties patalpose drėgmės lygis yra labai mažas, toks požiūris gali būti labai žalingas. Įdomu, kodėl? Derlius, kuris kasmet nuimamas Lietuvoje, įprastai būna ~18-20 procentų drėgnumo, o specialistai grūdus laikyti pataria pasirūpinus 14 proc. ar žemesniu drėgnumo lygiu. Todėl galite būti tikri, kad jūsų įprastinės ūkinės patalpos nėra tinkamos grūdų džiovinimui – tam reikia pasitelkti specializuotas talpas, kurios užtikrina, kad grūdų džiovinimas būtų įgyvendinamas kokybiškai ir saugiai.

Žinoma, tokias talpas ūkininkai gali įsigyti ir patys, tačiau jos reikalauja papildomos vietos, o visų svarbiausia – didelių investicijų, todėl visiškai suprantama, kodėl didžioji dalis mūsų šalies ūkininkų nėra linkę tokias talpas įsigyti. Jie kur kas mieliau kreipiasi į grūdų džiovinimo paslaugų teikėjus, kurie šia veikla užsiima jau daugybę metų ir turi visus reikiamus sertifikatus bei priemones, padedančias išsaugoti tinkamą grūdų būklę.

Be to, reikia nepamiršti, kad šių paslaugų teikėjai grūdų augintojams siūlo automatizuotas džiovyklas. Tai reiškia, kad visas grūdų džiovinimo procesas vyksta kur kas efektyviau ir našiau. Tuomet ūkininkams nebereikia jaudintis dėl savo grūdų ilgaamžiškumo.

Taigi, jei jūs norite išspręsti minėtą klausimą ir užtikrinti profesionalų ir kokybišką grūdų džiovinimą bei išsaugojimą, pasidomėkite šios srities specialistų teikiamomis paslaugomis. Tai padaryti nėra sudėtinga, net jei iki šiol apie tokias paslaugas nebuvote girdėję ar jomis domėjęsi. Tereikia apsilankyti internete ir peržiūrėti grūdų džiovinimo paslaugas teikiančių bendrovių internetinius tinklalapius, kuriuose rasite jums reikiamą informaciją.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *