Greiti anglų kalbos kursai – kai būtinai reikia išmokti

Ar greiti anglų kalbos kursai gali būti naudingi? Ar sparčiai mokantis nelieka spragų? Ar jie išvis domina žmones? Taip, greiti kursai gali būti naudingi. Ar sparčiai mokantis nelieka spragų – klausimas, į kurį nėra vienareikšmio atsakymo. O kaipgi susidomėjimas? Jo nestinga.

anglu kalbos kursaiDažnai sakoma, kad XXI amžius labai spartus. Tai susiję ir su intensyvių kursų poreikiu. Bet šį kartą mes ne apie tai. Greitų kursų poreikis atsispindi kalbant ne tik apie konkretų laikotarpį, bet ir apie darbą. O dirbo žmonės ir praeitame, ir ankstesniuose amžiuose. Tik galbūt anglų kalba, bent jau Lietuvoje, nebuvo tokia aktuali kaip šiandien. Ji dažnai vadinama pirmąja užsienio kalba, jos mokomasi mokykloje (ir tik retais atvejais vietoje šios kalbos renkamasi, pavyzdžiui, vokiečių). Dėl globalizacijos ir dar šimto devyniasdešimt devynių priežasčių mokytis kalbėti, rašyti ir skaityti angliškai – itin svarbu.

Greiti anglų kalbos kursai naudingi įvairiausiais atvejais, o ypač tada, kai būtinai prisireikia išmokti. Tai ne visada „paskutinės nakties reikalas“. Pavyzdžiui, darbe sužinote, kad po kelių savaičių bus susirinkimas su užsienio kolegomis. Net jei susirinkime neturėsite nieko kalbėti, bus tikrai pravartu suprasti, kas šnekama. Todėl imate domėtis, kur kokios paskaitos organizuojamos.

Kaip ir visur, taip ir čia reikšmė teikiama apgalvojimui. Ne „ar man reikia mokytis?“, o „ar tikslingiausia rinktis intensyvius kursus?“ Jeigu mokate dešimt ar dvidešimt angliškų žodžių, greitų anglų kalbos kursų turbūt nepakaks. Reikės pradėti nuo pradžių. Tačiau galima vardyti aibę situacijų, kai būtent šio tipo pamokos – pačios tikslingiausios. Tokios tikslingos, kad be jokio delsimo registruojamės. O užsiregistravę mokomės.

Tikėtina, kad keliate klausimą, kiek kainuoja. Ar greiti anglų kalbos kursai labai brangūs? Gal tai pernelyg apsunkinsiantis finansinis sprendimas? Kainuoja, tačiau kartu ir motyvuoja. Kiek kartų bandėte pradėti savarankiškai mokytis? Ir kiek kartų vis atidėliojote ar net atsisakėte noro? Ir štai sumąstote užsiregistruoti į užsienio kalbos pamokas. Tie pinigai, kuriuos atseikėsite, atitiks investiciją. Jie bus kaip motyvacinė priemonė. Jie paskatins. Panašiai kalbama ir apie sporto klubą. Namie sudėtinga laikytis treniruočių režimo, tad nusprendžiama verčiau lankyti sporto klubą ir pasitikėti treneriais.

Anglų kalba – ne sportas. Kita vertus, tai puiki smegenų mankšta. Jei svarstote, kokios gi veiklos imtis, atsakymas – mokykitės užsienio kalbos. Pravers tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

 

 

 

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *