Geriausias žmogaus draugas?

vokieciu_aviganis2Kaip susirasti draugų? Ar jums iškyla toks klausimas? Kiek tikrų draugų turite? Jei jaučiate, kad trūksta draugų, tuomet pats metas jų ieškoti! Gal tiesiog neturite su kuo užsiimti tam tikra veikla? Eiti į pikniką, žaisti futbolą, bėgioti ar važinėti dviračiu. Jums tiesiog reikia kompanijos ar bent vieno gero draugo, kuris su jumis leistų laiką. O gal tiesiog jums užtektų ir šuns? Jei mėgstate aktyvią veiklą, galite pagalvoti apie aktyvų ištvermingą šunį – vokiečių aviganį ar haskių veislės vilkšunį. Pamąstykite, ar norite žmogiško draugo, su visais bambėjimais ir pabostančiu šnekėjimu ar gero nuoširdaus šuns, kuris nei bambės nei per daug šnekės, o tik džiaugsis kiekvieną kartą jums grįžus namo ar kartu išėjus į lauką paspardyti kamuolio ar tiesiog šiaip palakstyti.

                  Net ir maži šuniukai gali būti įdomus. Tiesa, nekalbame apie visai mažas žiurkėmis vadinamas šunų veisle. Tačiau galima rasti nedidelį šuniuką, na kad ir ne veislinį, gerokai mažesnį už vokiečių aviganį, kuris bus linksmas, padūkęs ir aktyvus. Toks šuniukas, pavyzdžiui, lengvai tilos į baidarę, jei norėsite su juo pakeliauti ir vandeniu. Galbūt tai jam itin patiks? Juk šunys dažniausiai mėgsta vandenį, jei tik nėra su juo netikėtai susidūrę vaikystėje. Pagalvokite, kuo dar galite užsiimti su savo auginti? Eiti į 2 dienų žygį po miškus? Juk daug smagiau, kai šalia risnoja nedidelis kailiniuotas draugas, kuris ir jus miegant pasaugos, ir su kuriuo galėsite paskutinį duonos kąsnį pasidalinti. Ar šuo geriau už žmogų? Kai kuriais atvejais tikrai taip. Juk toks šuo kaip vokiečių aviganis jus ir nuo negerų kėslų turinčių žmonių apsaugos, ką ne kiekvienas draugas sugebėtų. Kita vertus, šuniuku reikia rūpintis. Pamaitinti, išvesti į lauką. Tiesa, įpratus, tai bus tiesiog dienos dalis, kai abu kartu vaikštinėsite ir džiaugsitės gaiviu oru.

                  Norint turėti gerą šunį, jį reikės išdresiruoti. Tam, kad nelotų kai nereikia ir kad nepultų miške lakstančių kiškių ar kokių kaimyno avių. Nuo mažens užsiimkite tuo. Šuo, nors ir draugas, tačiau jis turi turėti šeimininką, kuris jį sudrausmintų, bet kartais ir paskatintų už gerą darbą. Jei skirsite savo augintiniui daug laiko, tikrai turėsite geriausią žmogaus draugą.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *