Elektros energijos sąnaudų reguliavimas namuose

 lempute               Elektros energiją naudojame nuolat. Elektrinėje orkaitėje kepame skanėstą, įsijungę televizorių žiūrime intriguojantį serialą, kompiuteriu bendraujame su išoriniu pasauliu… Natūralu, kad elektra yra būtinybė.

                Elektros energijos svarba liudija elektros kainos aktualumą. Galbūt yra tokių turtingų žmonių, kuriems išlaidos nekelia baimės. Vis dėlto negalvojant apie išleidžiamus pinigus kaip tik lengviau nuskursti. Pagal tai spręstina, jog didesnes pinigų sumas valdantys asmenys suvokia elektros kainos ir apskritai išlaidų reikšmę. Nebūtina būti ekonomikos genijumi, kad taptų aiškus vienas principas – mažiau išlaidų lygu daugiau pelno. Sakote, geriau jokių išlaidų? Taip gyvenime nebūna. Ne veltui teigiama, kad neegzistuoja toks dalykas kaip nemokami pietūs. Taigi išlaidos neišvengiamos. Tačiau jos apkarpomos. Be to, įmanoma stebėti savo elgseną ir taip energiją vartoti taupiau. Tai pradedama daryti kreipiantį dėmesį į kasdienius procesus. Į tokius, kurie anksčiau visai nekėlė susidomėjimo ir buvo atliekami tiesiog automatiškai. Vienas šių veiksmų yra elektros įžiebimas kambaryje. Jei namuose prieblanda ar visai tamsu, esame įpratę įjungti šviesą. Bet kartais einant į kitą kambarį šviesa paliekama ir ten, kur nieko tuo metu nėra. Jei šviesa be reikalo dega valandą ar dvi, skaitiklyje didėja rodmenys. Na, o tai reiškia didesnę kainą, kurią teks mokėti už elektrą.

                Elektros kainos taip negąsdina ir teisingai elgiantis su elektriniais prietaisais. Labai dažnai televizorius namuose atlieka fono funkciją. Nors jo nežiūrima, jis vis tiek įjungtas. O kadangi jis įjungtas į rozetę, vadinasi, „valgo“ elektros energiją. Dar viena netaupymo atmaina yra televizoriaus neišjungimas einant iš namų. Šis atvejis iliustruoja tai, ko išmintimi nepavadinsi. Galima kalbėti ir apie kitokius įpročius. Pavyzdžiui, nors telefonas jau įkrautas, jo iš rozetės niekas neišjungia bent kelias valandas. Paminėtini ir kitokie atvejai. Dėmesio verti barzdaskutės krovimo įpročiai (taip pat kaip ir minėtu telefono įkrovos atveju). Kiekvieną kartą tokiu būdu didėja elektros išlaidos. Gal skirtumai ir nedideli, tačiau sudėjus šimtą tokių veiksmų rezultatas jau nesunkiai apčiuopiamas.

                Kadangi elektra yra būtinybė, ja naudojamės dažnai ir kartais to net nepajuntame. Neretai net nesusimąstome ką nors jungdami rozetėn ar tiesiog įžiebdami elektros lemputę.  Deja, bet nepagalvojame ir baigdami kuo nors naudotis. Nors darbas atliktas, mūsų galingajam stacionariam kompiuteriui nesuteikiama „miego“ valanda, o televizorius ir toliau transliuoja verksmingas bei  emocionalias muilo operas. Baldai tikrai nesidomi reklamoje rodomomis maisto prekių nuolaidomis prekybos centre ar mobiliojo ryšio planais. Na, bet televizorius tuščiame kambaryje nenutyla.

                Besigilinant į elektros kainų temą ir jos taupymą išaiškėja, kad labai daug lemia vartojimo įpročiai. Elektros kainos tampa mažiau skausmingos, kai energija naudojama optimaliai. Dažniausiai tam pakanka paspausti vieną mygtuką. Vienas klikt ir sąnaudos optimizuojamos.  Kaip optimizuoti elektros kainą daugiau skaitykite čia.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *