Elektromobilis ar hibridinis automobilis?

toyota priusMėgstantiems inovacijas, naujas technologijas, mėgstantiems švarią aplinką ar tiesiog ekonomišką automobilio eksploatavimą tikrai kyla minčių apie elektromobilio ar hibridinio automobilio pirkimą. Įvairiausių gamintojų hibridiniai automobilių modeliai jau senokai ir gana plačiai paplitę po visą pasaulį. Štai elektromobiliams skintis kelią į platesnes rinkas sekasi kur kas sunkiau. Tose valstybėse, kur taikomos ženklios mokestinės lengvatos elektra varomų automobilių savininkams, šie automobiliai visai sėkmingai plinta. Tačiau vien „iš išskaičiavimo“ pirkti tokio automobilio dar neapsimoka. Būtent dėl to dažnai apsistojama ties hibridiniu automobiliu, pavyzdžiui bene populiariausiu Toyota Prius modeliu.

Deja, elektromobilių kainos dar yra labai aukštos, panašios klasės elektra varomas automobilis kainuoja paprastai maždaug dvigubai brangiau nei jo benzininis ar dyzelinis pusbrolis. Turbūt ilgai galvoti ir skaičiuoti nereikia, jog jei elektrai kaip kurui ir išleisite tris kartus mažiau pinigų nei benzinui, iki atsipirkimo vis tiek dar bus toli. Šioje vietoje tik įvairios subsidijos bei nemokamos automobilio pakrovimo aikštelės ir padeda plisti tokio tipo mašinoms.

Štai hibridiniai automobiliai kur kas pigesni. Tiesą sakant, jie ir mažiau ekonomiški, pagal pinigų sąnaudas užima maždaug tarpinę vietą tarp elektra ir benzinu ar dyzeliu varomų automobiliu. Tačiau toks automobilis jau leidžia turėti švaresnius miestus, ir, jei būsime stiprūs optimistai, šiek tiek sumažintą klimato atšilimą sukeliančių dujų kiekį atmosferoje. Hibridinis automobilis turi ir vieną stiprų pranašumą prieš elektromobilius – jei jūsų Toyota Prius akumuliatorius ir išsikraus, visada namo galėsite grįžti benzinu. Na o iškrovus elektromobilio akumuliatorių kur nors toli nuo namų, gali būti visai nejuokinga. Jums reikės arba tralo, arba ieškoti kas galėtų automobilį nutempti iki kokios nors pakrovimo aikštelės. O tai jau ne tik laiko sugaišimas, bet ir nemaži finansiniai kaštai.

Gana nebloga išeitis – taip vadinamieji „plug in“ modeliai. Tai tarsi elektromobilis, turintis ir benzininį variklį. Tokio automobilio akumuliatorių galima pakrauti ir nuo buitinio elektros tinklo, ir juo sėkmingai naudotis. O dar geriau – pasikrauti nemokamose pakrovimo aikštelėse, taip gerokai sutaupant kurui. Na o prireikus, visada galima pasikliauti benzinu. Deja, ir tokias galimybes turintis Toyota Prius kainuoja tikrai nemažai – panašiai tiek, kiek ir paprastas elektromobilis.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *