Dekoratyviniai augalai

Mes, lietuviai, nuo senų laikų esame žemdirbių tauta. Mums visada rūpėjo tai kas žalia, gyva, gražu ir natūralu. Dėl to, net gyvendami miestuose stengiamės aplink save turėti kuo daugiau žalumos. Mieliau renkamės namą, o ne butą. Jei ne namą tai bent kotedžą. O jei renkamės butą tada primenybę teikiame tam, apilnk kurį daugiau žalios vejos, kuris yra arčiau parko ar kito natūralaus žalumos kampelio. O turėdami nuosavos žemės stengiamės ją išnaudoti taip, kad sklypas prie namų atrodytų kuo gražiau. Jei senovės Lietuviai stengėsi prie namų turėdi didelius sodus, pilnus vaiskrūmių ir vaizmedžių tai dabar jų vietą užima dekoratyviniai augalai.

Tie patys vaismeddekoratyviniai-augalaižiai gali būti dekoratvūs. Jei seniau vaismedžiai būdavo didžiuliai ir vos pasiekiami, tai dabar stengiamasi sodinti žemaūgius, bet įdomesnius. Jie ir vizualiai atrodo geriau ir jų vaisiai lengviau pasiekiami, nes nereikia kilometrinių kopėčių, kad iki jų prilipti. Dekoratyviniai augalai gali būti auginami ir kambaryje – daugiausiai tai iš Japonijos atkeliavę mini medeliai – bonsai. Bonsai tai išvestos mažos medelių veislės. Jie auga nedideli, tačiau labai įvairių formų, skirtingos lapijos.

Dekoratyvinių augalų galima rasti praktiškai kiekvieno privataus namo kieme. Visų pirma tai gėlės. Gėlės neturi jokios kitos prasmės – jos tiesiog yra dekoratyvinis augalas. Gyvatvorės taip pat būna iš dekoratyvinių augalų, krūmokšnių. Aplink namus sodinamos Eglės taip pat nebūna paprasti iš miško parvežti medeliai. Dažniausiai tai būna sidabrinės Eglės. Dekoratyvinių augalų pasirinkiams didžiulis. Pirma dėl to, kad vis naujų augalų rūšių parvežama iš užsienio. Antra – selektininkai išveda vis nauajs augalų veisles. Įdomią augalo veislę net ir patys galite pasidaryti savo namuose atlikę skiepijimą. Galima augalus įvairiais skiepijimo būdais sukryžminti.

Pavyzdžiui kaimuose kai kurie žmonės turi obelų ant kurių auga net keturių rūšių obuoliai. Tai jei šitą sugeba atlikti paprasti kaimo žmonės, tai reikia tiesiog įsivaizduoti ką gali profesionalūs specialistai. Dekoratyvinius augalus parduoda medelynai, jų galiam rasti parodose. Jų iš kaimyno ar miško neprisikasite. Bet gal tai ir gerai – nupirktas augalas bus išskirtinis, niekas iš kaimynų tokio taip pat neturės.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *