Dantų protezavimas Kaune

Susidūriau su tokia bėda, kad tenka atsakyti už jaunystės klaidas – nesaugotą sveikatą. Dėl to dabar tenka rūpintis ir savo dantimis ir stuburu, akimis, ausimis ir t.t. Taigi dėl to pakankamai kenčiu. Bet apie viską iš eilės. Turiu rimtų problemų su dantimis. Ir jų nebereikia gydyti, nes jų tiesiog trūksta. Dėl to reikia juos implantuoti arba protezuoti. Šiuo atveju pasirinkau, kad man tinkamiausias variantas – dantų protezavimas. Dantis protezuoti nusprendžiau tiesiog dėl silpnų savo kaulų ir nenoro dar labiau kenkti savo žandikauliui. Dantų protezavimas ir pigesnis. Na bet iš eilės.

Turiu pripažinti – turėjau viltį, kad šis procesas bus bent iš dalies kompensuojamas iš ligonių kasų. Deja. Tai irgi pasirodė netiesa. Tiksliau nekompensuojama, nes aš dirbu, nesu invalidas ir nesu vaikas. Kaip ir visada – teoriškai gydymas nemokamas, o praktiškai labai mokamas. Kai pradėjau domėtis kainomis dar labiau nusivyliau. Odontologai moka tvarkyti dantis, moka imti pinigus. Bet dorai paaiškinti ko man reikia nesugeba. Dar blogiau, kad iš anksto jie nesugeba įvardinti pinigų sumos. Iš pradžių pasako nuo… O toliau kaip seksis taip… Mano dantų protezavimas kainuotų nuo keturių tūkstančių litų. O jei aš pasiimsiu paskolą? Kaip man žinoti kiek imti?

Tai juk ne jų bėda. Jie tik pasakys – kad sveikata brangiausias turtas ir jai pinigų taupyti nereikia. O jei nėra jų tai reikia žinoti kiek skolintis ar kiek jų galų gale riekia sukaupti. Pervažiavau ne vieną odontologijos kliniką visame mieste ir visur rezultatas tas pats. Keisčiausia, kad apie tai pasakoja paprastas odontologas, o ne protezuotojas. Gal dėl to ir nėra konkretumo. Na bet tai kvailystė. Juk dėl to ir einate, kad norite sulaukti profesionalios konsultacijos. O šiaip neseniai laikraštyje viename straipsnyje radau paaiškinimą kodėl taip vyksta. Situacija gana paprasta – iš to turi uždirbti visi – turi atsipirkti brangi įranga, turi gerai uždirbti protezuotojas, odontologas, atsipirkti visa odontologijos klinika ir galų gale pats protezas juk kainuoja. Ir jis mane nuramiono, kad Lietuvoje kokybės ir darbų kainos santykis geriausias Europoje. Nors kita vertus, Vokiečiui protezus nusipirkti už minimalų atlyginimą realu. O mums ne…

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *