Baidarių pasiūlymai pradedantiesiems: pasiruoškite kelionei

baidares rudeniJei jau ne vienerius metus galvojate apie plaukimą baidarėmis arba, priešingai, apie tai pagalvojote tik prieš kelias dienas, raginame nepaleisti šios minties ir išsiruošti į nuotaikingą plaukimą. Baidarių pasiūlymai atitiks kiekvieno poreikius – nesvarbu, ar esate patyręs keliautojas, ar ruošiatės į plaukimą pirmą kartą. Nuomotojai teigia, kad pradedantiesiems plaukikams turi itin patrauklių pasiūlymų ir siūlo išbandyti tiek lengvesnius, tiek rimtesnius maršrutus, priklausomai nuo jūsų galimybių ir užsibrėžtų tikslų.

 

Suplanuokite kelionę ir susidėkite daiktus

Jei jau nusprendėte išbandyti plaukimą baidarėmis, visų pirma turite pasiruošti. Svarbiausias darbas – pagalvoti, kada ir su kuo norėtumėte plaukti. Žinoma, į kelionę baidare galima išsiruošti ir vienam ar su draugu (nuomojamos tiek vienvietės, tiek dvivietės baidarės), tačiau kur kas smagiau planuoti išvyką su didesne žmonių kompanija. Nusprendę, kada galite plaukti, susisiekite su baidarių nuomotojais ir rezervuokite reikalingą skaičių baidarių. Neatidėliokite rezervacijos, kadangi šiltuoju metų laiku baidarės užsakomos gana anksti, neretai – mėnesis ar keli prieš kelionę.

Kita užduotis – susidėti daiktus. Plaukimo metu turite vilkėti patogius, judesių nevaržančius drabužius, kurie nebijotų drėgmės. Avėkite nesmunkančius, vandeniui atsparius batus. Su savimi būtina pasiimti atsarginį drabužių komplektą, kad galėtumėte persirengti, kai grįšite. Net ir tuo atveju, jei irkluosite labai ramiai, greičiausiai, neišvengsite purslų, todėl jausitės kur kas geriau, jei turėsite sausus rūbus, kuriuos galėsite užsivilkti. Kelionės metu su savimi turėkite geriamo vandens ir karščio nebijančių užkandžių. Nepamirškite, kad visi vandens bijantys daiktai, pvz., telefonas, piniginė, foto aparatas, turi būti supakuoti į vandeniui atsparius maišus.

 

Pasirinkite jums tinkantį maršrutą

Kad pirmasis plaukimas būtų malonus ir įsimintinas, gerai pagalvokite, kokį maršrutą rinksitės. Baidarininkų pamėgti Aukštaitijos upių maršrutai atitinka tiek pradedančiųjų, tiek patyrusių plaukikų poreikius. Priklausomai nuo poreikių, galima rinktis tiek tiesius ir „saugius“ maršrutus be staigių posūkių ir daugybės kliūčių, kuriais plaukdami didžiausią dėmesį skirsite aplinkos stebėjimui ir mėgavimuisi gamtos dovanomis, tiek sudėtingesnius plaukimo maršrutus, kurie tinka pradedantiesiems keliautojams, tačiau reikalauja ir didesnio dėmesio, ragina įveikti kelyje esančias kliūtis, staigius posūkius ar seklumas.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *