Ar nebūna pietuose per karšta?

tenerifeToks klausimas planuojantiems atostogas gali būti visai logiškas. Jei vis dar iš inercijos, kaip įprasta nuo senų laikų, atostogaujate vasaros įkarštyje, kuomet net Lietuvoje būna tikrai karštų dienų, tokios dvejonės dėl Pietų Europos kurortų gali būti visai pagrįstos. Ir jei apie poilsį tolimame užsienyje pagalvojote pirmą kartą, tuomet į to regiono klimatą ir orus reikėtų tikrai atkreipti dėmesį.

Pastaruoju metu populiariausias traukos centras pietų Europoje ko gero yra Ispanija ir jai priklausančios salos. Vienos yra kiek arčiau, Viduržemio jūroje, kitos, tai yra Kanarų salynas, jau yra skalaujamos Atlanto vandenyne į vakarus nuo Afrikos. O viena populiariausių iš tų salų – tai tuo pačiu ir žalia, ir uolėta, ir rami, ir šurmulinga Tenerifė, priklausomai nuo vietos, kurioje būsite. Ir oro temperatūra šioje saloje vasaros metu tikrai užkyla visai nemažai. Kita vertus, vis tik tai yra sala, apsupta didžiulio vandens ploto, kuris orų svyravimus gerokai aplygina. Nieko keisto – vandens temperatūra ne tik kad beveik nesikeičia paros ar savaitės bėgyje, bet netgi metų bėgyje pokyčiai yra labai tolygūs, o ir ne tokie ženklūs. Tokia masė Atlanto vandens Tenerifėje ir kitose salose neišvengiamai neleidžia per daug siautėti ir oro temperatūros pokyčiams. Kitaip tariant, aplink tyvuliuojanti jūra net ir oro temperatūrai neleidžia nei pernelyg atšalti, bet ir įkaisti.

Tad karščiai labiau būdingi toliau nuo jūrų nutolusiems, arba arčiau mažesnių jūrų esantiems regionams. Tas būdinga rytinei Viduržemio jūros pakrantei, kur įsikūrę Egipto, Izraelio ar Turkijos kurortai. Juose orai kartais tikrai labai stipriai įkaista. Tuo tarpu Tenerifė šiuo klausimu kur kas malonesnė – nors karščio bangų būna ir čia, tačiau tikrai nėra ko bijoti čia vykti vasaros metu. Be to, kaip ir būdinga saloms, čia beveik nuolat pučia vėjas, kuris ir vasarą yra gaivinantis.

Na, bet jei jau esate labai jautrus karščiams ir geriau renkatės vėsesnius kraštus, tuomet ir Kanarų salas geriau jums būtų atidėti žiemos sezonui. Juolab, kad tuo metu ir kainos čia ženkliai nukrenta. O galimybė pasidžiaugti šiluma (bet ne karščiais) žiemos metu tikrai sužavi daugelį.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *