Ar kaminų įdėklų nauda – reali?

Kaminas – tai viena iš pagrindinių namo dalių. Ar įsivaizduojate vaiko pieštą namelį, kuriame nebūtų kamino? Turbūt ne. Visa tai puikiai atspindi kamino svarbą kiekviename gyvenamajame name. Na o dabar pereikime prie rimtesnių dalykų ir pakalbėkime apie šiandien išties labai svarbius kaminų įdėklus.

namai

Lietuvoje gausu senos statybos namų su mūriniais plytiniais kaminais, tačiau tokie kaminai nebeatitinka šiuolaikinių standartų: statant namus su mūriniu kaminu būtini plieniniai kaminų įdėklai. Tiesa, tai ne vienintelė alternatyva, nes kitų tipų – moduliniams kaminams – tinka ir keramikos įdėklai. Dar egzistuoja ir dvisieniai apšiltinti dūmtraukiai, tačiau juos žmonės renkasi tik tuo atveju, jei nėra galimybės įsirengti įprasto mūrinio kamino.

Kodėl reikia įsigyti kamino įdėklą?

Pirmiausia eksploatuoti seną kaminą be įdėklo – nesaugu, nes kūrenat katilą besiskverbiantis į išorę kondensatas ardo kaminą, susidaro didelis temperatūrų skirtumas tarp kamino vidaus ir išorės. Taigi tinkas ir plytos dėl neigiamos kondensato įtakos užšąla ir kaminas dyla, laikui bėgant gali ir sugriūti. Problemos išvengti padeda montuojami nerūdijančio plieno kamino įdėklai, kurie yra ne tik paprastai valomi, tačiau ir ilgaamžiai.

Kamino įdėklas gerokai pagerina ir trauką, todėl tikimybė, kad namuose pasklis dūmai, yra minimali, o tai leis greičiau užkurti katilą, jį kūrenti efektyviau. Dar reikėtų palyginti ir senų mūrinių kaminų ir kaminų su įdėklais valymą. Ant senų mūro sienelių lengvai nusėda suodžiai, pasunkėja jų valymas. Čia reikėtų žinoti karštų garų ir dūmų savybę kilti aukštyn ratu. Taigi plieninis kamino įdėklas leidžia dūmams kilti spirale sukantis ratu, o dėl to sumažėja suodžių, degimo produktų. Iš plieninių įdėklų juos paprasčiausia galima išvalyti turint specialų šepetį.

Be to, plieniniuose kaminuose niekada nekyla suodžių gaisras, kai temperatūra kamine pasiekia net 1200 laipsnių temperatūrą. Kad visiškai įtikintume jus kaminų įdėklų nauda, pateiksime ir vieną palyginimą – pavyzdžiui, mūrinio kamino sienelė įskaita per vidutiniškai 40 minučių, tuo tarpu plieniniai kaminų įdėklai karšti būna jau po 1-2 min. Tai vėlgi pagerina trauką ir kondensato susidarymą sumažina iki minimumo. Tai leidžia ilgiau eksploatuoti ir patį dūmtraukį.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *