Ar įmanoma numesti svorį be dietų?

Kaip būtų gerai, jei tiesiog sugalvojus, jog nori numesti svorio, šis taip imtų ir pradėtų kristi. Be dietų, be sporto, be gyvenimo pokyčių. Deja, taip nėra ir norint numesti svorio, reikia imtis tam tikrų veiksmų. Tačiau nebūtina badauti, valgyti beskonį maistą ar apsigyventi sporto salėje. Kartais užtenka pakeisti tam tikrus gyvenimo įpročius.

los.lt-16

Kalbant apie svorio metimą, daugelis tai įsivaizduoja kaip kažką papildomą savo gyvenime. Galbūt reikia pradėti gerti lieknėti padedantį kokteilį, galbūt papildyti maisto racioną kažkokiu stebuklingu prieskoniu ar pradėti vartoti specialias tabletes. Tačiau iš tikro reikia ne ieškoti kažko, kuo papildyti savo gyvenimą, tačiau atsikratyti įprasto veiksmo, produkto, kuris trukdo atsikratyti svorio.

Pavyzdžiui, jei esate žmogus, kuris streso metu apsigyvena šaldytuve ar sušlamščia visus namuose esančius saldumynus, jums reikėtų rasti būdą sumažinti stresą (pavyzdžiui, raminanti mėtų arbata) bei pakeisti namuose pasiekiamus užkandžius ir saldumynus į mažiausiai kaloringus ar sveikesnius – džiovintus vaisius, vaisius, daržoves (šviežia morkytė gali būti skanesnė už saldainį), riešutus, duoniukus, trapučius ir pan.

Kitas pavyzdys, jūs nuolat persivalgote, t.y. valgote, atrodo vis alkanas, tačiau praėjus kiek laiko suvokiate, jog jau persivalgėte, pilvas sprogsta ir nebegalite pajudėti iš vietos. Itin blogas jausmas, reiškiantis, jog sotumo jausmas aplanko jus per vėlai. Kovoti su tuo galima. Pirmiausia, pusvalandį prieš valgymą reikėtų „įjungti skrandį“ – išgerti stiklinę vandens ar suvalgyti obuolį. Antra, valgant susitelkti tik į maistą, o tai reiškia išjungti televizorių ar patraukti žurnalą. Prisiminkite vaikystėje girdėtą taisyklę, jog kiekvieną kąsnį reikia perkasti 30 kartų. Net jei tai ir manų košė. Taip valgymo procesas užtrunka ir sotumo jausmas ateina laiku, taigi, nebepersivalgoma.

Dar viena svarbi pastaba yra apie vandenį. Dažnai nesuvokiamas skirtumas tarp alkio ir troškulio, todėl vis užkandžiaujama, nors iš tikro pakaktų išgerti stiklinę vandens. Todėl jei esate iš tų, kuris nuolat alkanas, papildykite savo racioną didesniu kiekiu skysčių. Pajutus alkį, pirmiausia išgerkite stiklinę vandens, jei alkis per pusvalandį nedingo, galite kažką suvalgyti, bet geriau rinkite sveikus užkandžius – vaisius, riešutus.

Daugiau informacijos tinklalapyje Los.lt

Save

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *